Finále Business Gate Academy & Business Gate Solutions

11071472-1443034845994091-1147846917435837959-n.jpg Business Gate Academy je program, který vznikl pod záštitou Multifunkčního centra Business Gate a Obchodně podnikatelské fakulty v Karviné. Díky tomuto programu pracují jednotlivé týmy studentů OPF v Karviné na konkrétních praktických úkolech.


Studenti tak získávají cenné zkušenosti z praxe už během studia, protože zadání jsou přebírána od zástupců firem působících nejenom na českém trhu a mají většinou marketingový charakter. Tento semestr studenti spolupracují s firmami, jako například OstraWina, Svět plodů, Dva Mluvčí, Moravec. V rámci svých projektů vytvářejí on-line marketingové kampaně, optimalizují e-shopy, webové stránky, plánují propagaci eventů. Jejich snažení vyvrcholí už budoucí týden ve středu 14.12.2016 v prostorách BG v Karviné, kde se uskuteční finální prezentace konceptů jednotlivých týmů před jejich zadavateli.

Novinkou tohoto akademického roku je projekt Business Gate Solutions, který probíhá paralelně s BGA. Jedná se o soutěž, kterou kromě BG podpořila i nadace OKD. Do téhle soutěže je zapojeno několik středních škol (Obchodní akademie a Gymnázia) Moravskoslezského kraje. Úkolem studentů je vytvořit marketingovou kampaň pro firmu Kvalitní ponožky Moravec. Zadání je široké a neomezuje tak kreativitu jednotlivých týmů. Studentům jsou rovněž k dispozici odborníci z praxe, kterých konzultace můžou využívat a zvýšit tak své šance na výhru. Finále soutěže proběhne již v pátek 15.12.2016 v Karvinském BG, kde každý tým představí svůj návrh p. Moravci. Týmy, které se umístí na prvních třech příčkách, si odnesou výherní poukazy v hodnotě 6 tis., 3 tis. a 1 tis. Kč.