Karviná posílá děti za sportem a čerstvým vzduchem

mha-8730.jpg „Dneska mi to už určitě půjde líp,“ slibuje si zhruba sedmiletý chlapec v teplém overalu a vestě s nápisem Karviná lyžuje. „Však včera ke konci už to bylo celkem dobré,“ ujišťuje ho zkušený instruktor a pokynem „jdeme chlapi“ odvádí své čtyři malé svěřence na svah. Týdenní lyžařské kurzy pro děti organizuje karvinská radnice již pátým rokem. Za tu dobu se jich zúčastnilo zhruba 1500 dětí a zájem rok od roku vzrůstá.


MHA_8812.jpg

Výjezdy za sportem a čerstvým vzduchem, které se konají v nedalekém Bukovci, jsou určeny dětem z mateřských a základních škol. Ty po dobu jednoho týdne každý den odveze autobus až ke svahu a zde si v malých skupinkách osvojují nejen samotné lyžování ale i zodpovědný přístup ke sportu a radost z pohybu. Nechybí poctivé rozcvičení ani hry.

„Posíláme děti za sportem a zároveň na čerstvý vzduch, což je ve smogové sezóně velmi dobré. Zároveň se mohou naučit základům lyžování dokonce i ty děti, jejichž rodiče by na normální náročný kurz neměli peníze. Platíme totiž spolu s Nadací OKD většinu nákladů všech kurzů,“ připomněl primátor Tomáš Hanzel.

Karvinské děti budou letos mít také možnost jet na rekreační či ozdravné pobyty a školáci opět vyjedou na didakticko-zábavné pobyty do ostravské Dolní oblasti. Město už v rozpočtu na tyto akce a aktivity pamatovalo více než dvěma milióny korun.