Léto v Karviné

DSC_0013.JPG Na jaké akce se můžete těšit v letních měsících? (Seznam je průběžně aktualizován)


ČERVENEC

03_cover.jpg

Komentovaná prohlídka kostelní věže 1. července. Poslední letošní možnost navštívit kostelní věž, prohlídka se koná v 11 a ve 14 hodin. Následně bude věž uzavřena z důvodu opravy zvonové stolice.

Koncerty a divadlo na Masarykově náměstí. V červenci se můžete těšit na dětem určené představení Včelí medvídci zpívají, které se bude konat 15. července od 17 hodin a na představení pro dospělé Vrabčák Edith, které je naplánováno na 29. července od 19. hodin. Z koncertů to pak bude 2. července cimbálová muzika Friš, 9. července kapela Druhá náhoda, 16. července Countrio a 23. července Mike Fojtík a přátelé. Všechny koncerty se budou konat od 17 hodin.

František Nedvěd Tie Break 7. července na Lodičkách. Koncert pořádaný iniciativou Dokořán začne v 18 hodin a vstupné je 150,- Kč v předprodeji, 200,-Kč na místě.

Exploze barev 8. červenceExplozí barev odstartuje červenec na Lodičkách. akce začíná v 16 hodin a pořádá ji Mládežnická rada Karviná. 

Horníci v krojích oslaví v Karviné výročí v sobotu 8. července. Karvinou projde krojovaný průvod horníků jako součást oslav 90. výročí od založení Kroužku krojovaných horníků Barbora a přijedou také hosté – celkem se má zúčastnit 27 spolků z Česka, Polska, Slovenska nebo Německa. Od 9.00 hodin budou spolky klást věnce a uskuteční se pietní akt za kamarády, kteří zahynuli v šachtách, a to v Karviné- Fryštátě na Univerzitním náměstí. Pak se průvod vydá po ul. Fryštátské na Masarykovo náměstí a do kostela Povýšení sv. Kříže, kde se uskuteční slavnostní mše od 10.30 do 11.30 hodin.  Průvod se po mši vydá z náměstí kolem obchodního domu Prior do Nového Města -  po tř. Osvobození až ke křižovatce na konci ulice, poté půjde dále k Juventusu, kde skončí.

Karviná rocks 14.července. Rockový nářez rozezvučí Lodičky od 18 hodin. Těšit se můžete na kapely Doga, Ingott, Messalina a Wich Hammer. Vstupné je 150,- Kč v předprodeji, 200,-Kč na místě.

Staré dobré časy 15. července. Oslava 150. výročí Léčebny Darkov. Nebude chybět zábava, dobré jídlo a hudba.

Blaf na Lodičkách 15. července. Oblíbená "po naszymu" zpívající kapela Blaf vystoupí od 19 hodin v areálu Lodiček. Vstupné je dobrovolné.

Farmářské trhy 17. července. Konat se budou od 9 do 17 hodin na centrálním tržišti v Karviné-Fryštátě a zejména děti se mohou těšit na nafukovací atrakce a živá zvířata.

Prázdninový ostrov fantazie 22. července. Zábavné odpoledne pro rodiče s dětmi s písničkami a soutěžními úkoly pro děti se bude konat na Masarykově náměstí od 16 do 17.30. Těšit se můžete na Zdeňka Kačora a soubor Nahodile.

Hudba z gramofonu 22. července. DJ Pepa a DJ Tomáš budou pouštět hity z 80. a 90. let od 17:00. Opět se můžete těšit na jedinečný zážitek z vinylových desek. Akce se koná na Lodičkách a vstup je zdarma.

Léto na zámku aneb prázdniny vrcholí 22. a 23. července (so a ne). Návštěvníky čeká zajímavý program - po oba dny se mohou zúčastnit komentovaných prohlídek letním zámeckým parkem, a to vždy v 15 a 17 hodin (cca hodinový okruh), v zámeckých komnatách zhlédnout letní divadlo „Klasika na zámku“. Svézt se kočárem v neděli za symbolických 20 Kč, v sobotu bude jezdit kočár v rámci pravidelných letních jízd za 200 Kč na ½ h. V sobotu budou k vidění speciální okruhy zámkem a kostelem Povýšení svatého Kříže se vzácnými freskami od 10 do 17 h a v neděli od 13 do 17 hodin.

Duo Dominik a Lucie 23. července. Nechme si zpříjemnit sváteční odpoledne poslechem několika písní od dua Dominik a Lucie. V repertoáru mají dostatek známých písní od Nedvědů až po Voxela. Začátek v 16:00. Akce se koná na Lodičkách a vstup je zdarma.

Beskyd rallye 28. července (pá). Dvacátý ročník spanilé jízdy automobilových veteránů Beskydskou krajinou zavítá v rámci své Moravské etapy i do Karviné. Přijďte si prohlédnout nadčasovou krásu s vůní benzínu. Na Masarykovo náměstí ve Fryštátě srdečně zve od 10,30 do 13,30 h Turzovský veteran club.

Anenská pouť 30. července. Tradiční Anenská pouť se bude od 8 do 20 hodin u kaple sv.Anny a Domu PZKO v Karviné Ráji. Mše jsou naplánované na 8 hodin polská a 10 hodin česká, od 14 do 20 hodin se pak návštěvníci mohou těšit na Malou černou hudbu.

SRPEN

DSC_3071.JPG

Koncerty a divadlo na Masarykově náměstí. Představení budou opět věnována jedno dětem a jedno dospělým. Pro děti je to Afriská pohádka 12. srpna od 17 hodin, pro dospělé představení Tereza 26. srpna od 19 hodin. Koncerty budou začínat shodně v 17 hodin a 6. srpna to bude Bowle Band, 13. srpna Memoary, 20. srpna Kapesní kapela Kapka a 27. srpna Self Made.

MimoProudy Art 5. srpna. Lenka Dusilová & Baromantika, David Stypka & Bandjeez, Jananas a Noisy Pots. Areál Lodiček. Vstupné 200,- Kč v předprodeji, 250,-Kč na místě.

Pivní Festiválek 2017 12. srpna. V areálu Lodiček zahraje k tanci i poslechu kapela Furtlajf.

Farmářské trhy 16.srpna. Konat se budou od 9 do 17 hodin na centrálním tržišti v Karviné-Fryštátě a zejména děti se mohou těšit na nafukovací atrakce a živá zvířata.

Okresní výstava drobného zvířectva 19. a 20. srpna. Základní organizace Českého svazu chovatelů Karviná pořádá již tradiční výstavu drobného zvířectva, a to v areálu dětského domova Srdce v Karviné-Fryštátě. V sobotu 19. srpvna od 9 do 18 hodin a v neděli 20. srpna od 9 do 17 hodin.

Jaroslav Dušek - Čtyři dohody 24. srpna. Divadelní představení se bude konat v areálu Lodiček. Vstupné 330,- Kč v předprodeji, 380,- Kč na místě.

Hradozámecká noc 26.srpna. Nočně naladěný zámek se těší na návštěvníky a nabídne na sklonku prázdnin noční prohlídky, jak jinak než opět s divadlem, luxusně osvětlenými zámeckými komnatami, a to od 20:30h do půlnoci (poslední prohlídka začne ve 23 h)  a také noční speciální prohlídky zámkem a přilehlým kostelem ve 20  a 21 hodin. K tomu noční jízdy v kočáře.

Benefiční koncert 26. srpna. Cocotte Minute, Cocaine Party a The MAtrones! vystoupí v areálu Lodiček. 

CELÉ PRÁZDNINY

10329781Kočárové projížďky pátky a soboty od 15 do 18 hodin. Stanoviště je před zámkem a cena 200 Kč za kočár na půl hodiny. Rezervovat můžete v infocentru. 

Sakrální památky Karviné. Kostel Povýšení sv. Kříže je otevřen od úterý do soboty: 8-12 hodin a 13-17 hodin, v neděli: 12-18 hodin, s průvodcem. Rezervace není nutná. Je přístupný pro imobilní návštěvníky. Nenechte si rovněž ujít návštěvu nejšikmějšího kostela, kterým je kostel sv. Petra z Alkantary. Ten je otevřen o prázdninových sobotách od 10 do 16 hodin. Vstupné: 25 Kč za osobu, zlevněné vstupné ve výši 10 Kč. Kostel je otevřen i o nedělích během bohoslužby, která začíná v 9:30 hodin. Více na farnostdoly.cz