Posílené hlídky policie a strážníků pro pocit bezpečí

porada-krizoveho-rizeni.jpg Bezpečnostní rada města Karviné dnes na svém jednání shrnula všechna opatření, která byla nastartována v souvislosti s útokem na civilisty v Německu, a přijala některá nová. „Mohu veřejnost uklidnit - speciální krizová opatření není nutné přijímat. Státní policie posílila ozbrojené hlídky ve městě také s ohledem na frekventovaná místa, totéž dělají naši strážníci


Přijali jsme i další opatření pro zvýšení pocitu bezpečí lidí, netýkají se jen historického centra města, kde stále ještě běží jarmark a kde se o svátcích organizovaně či spontánně scházejí lidé, ale mj. také obchodních center. Spolupráce obou policejních složek je v Karviné tradičně výborná a myslím, že naši lidé se opravdu mohou cítit bezpečně, signály o žádné hrozbě nemáme a všechna opatření jsou preventivní,“ řekl náměstek primátora Miroslav Hajdušík (KSČM), který dnešní jednání bezpečnostní rady města řídil.

Účastnili se zástupci týmu krizového řízení v rámci magistrátu a města, vedení karvinské Policie ČR a městské policie, zástupce hasičů a technických služeb města. Opatření jsou přijata prozatím do 2. ledna.

zpráva vydána: 10.30   21.12.2016

zabrana-namesti2.jpg