Praktický lékař v Loukách na účet města. Přístroje pro nemocnice.

doctor-1461911819vsr.jpg Jednou z důležitých oblastí, kam město přispívá je zdravotní péče. Takto funguje například lékařská ordinace v Karviné-Loukách nebo jsou pořizovány nové, moderní přístroje do nemocnic.


Právě dnes zastupitelé schválili, že i letos bude Karviná platit ordinaci praktického lékaře v městské části Louky. Využívá prostor v budově patřící městu a  úhrada chodu ordinace probíhá na základě smlouvy s krajskou nemocnicí, která funguje od roku 2010. Louky jsou okrajovou částí Karviné, jsou poměrně odlehlé a k nejbližším lékařům do města mají lidé několik kilometrů, proto tam město hradí alespoň ordinaci praktického lékaře.

Město nezapomíná ani na nemocnice. „Přispíváme oběma nemocnicím na svém území (krajské v Ráji a soukromé hornické) na nákup špičkových přístrojů pro péči o pacienty, každoročně je podpora v součtu vyšší než jeden milión korun. Krajská nemocnice si například naposledy mohla pořídit například nové EKG pro internu a přístroj pro diagnostiku poruch spánku, monitory pro měření životních funkcí získalo tamní ARO. Hornická nemocnice koupila mj. speciální sterilizátor,“ připomněl primátor Karviné Tomáš Hanzel.