Prázdniny patří úpravám školních budov

DSC_0020.JPG V prázdninových měsících opět probíhají úpravy a dovybavení škol. Město do nich investuje 24 milionů.


I letošní prázdniny budou na karvinských školách ve znamení čilého stavebního ruchu. V plánu jsou opravy budov, umístění nových hracích prvků do zahrad a také pořízení dalšího moderního vybavení.

Pro tento rok je naplánována například oprava toalet na školách U Lesa a Prameny, rekonstrukce šaten na ZŠ a MŠ Školská, kde se nového vzhledu dočká také hlavní vstup do školy nebo třeba dokončení zateplení a výměna oken na spojovacím krčku a tělocvičně ZŠ Borovského. Na ZŠ s polským jazykem vyučovacím Dr.Olszaka se během prázdnin opraví střecha a na ZŠ a MŠ Dělnická se bude investovat do opravy elektroinstalace a prokouknou také nafukovací haly, na kterých se vymění krycí fólie. Nezapomíná se ani na nejmenší, na opravené herní prvky se mohou těšit děti z MŠ kpt. Jaroše, stavební úpravy a výměna herních prvků čeká i zahradu MŠ Hranice. Rozsáhlé opravy čekají ZŠ a MŠ Družby, kde se bude rekonstruovat ředitelna a sekretariát, vymalují se chodby a třídy, vymění část oken na budově školy a nového vzhledu se dočká také školní jídelna, kde proběhnou stavební úpravy i vybavení novým nábytkem.

V posledních deseti letech město investovalo do škol více než 200 milionů korun. Kromě prázdninové údržby a úprav, se myslelo i na modernizaci tříd a odborných učeben, kde se dařilo využívat také evropské dotace.