Valentýnský víkend opět potvrdil oblibu fryštátského zámku

mha-6635.jpg Návštěva expozice Národní galerie zdarma a speciální romantický program, takováto lákadla si na uplynulý víkend připravil fryštátský zámek. Pro páry byla připravena slevová akce a návštěvníci, kteří správně odpovídali na otázky ohledně nejznámějších historických či legendárních mileneckých dvojic, byli odměňováni hřejivými srdíčky.  


 „V kvízu byl nejúspěšnější starší pár, který zodpovídal na otázky skoro ještě dřív, než byly celé vysloveny. Vysloužil si nejvíc srdíček. V grafickém salonu s italskými náměty se například otázka týkala snad nejznámějšího mileneckého páru dosud, v jakém městě se odehrává děj slavné Shakespearovy tragédie. U sochy Afrodity u vstupního schodiště byl dotaz na Paridův soud,“ uvedla příklady vedoucí oddělení marketingu Magistrátu města Karviné Ingrid Szczypková.

Průvodkyně byly opět oblečeny do dobových kostýmů a přizpůsoben byl i průvodcovský text. „Například v knihovně byl doplněn o tragickou lásku následníka trůnu Rudolfa a okolnosti jeho sebevraždy a nechyběly ani drby o Ludvíkovi XV a Madame de Pompadour nebo přímo se zámkem související nešťastné lásce Jindřicha Larische a komorné, či okolnosti osudového seznámení posledního majitele zámku dr.Jana s manželkou Olivií v Americe,“ okomentovala Ingrid Szczypková. Tečkou za sobotním odpolednem byl koncert věnovaný ženám. 

O zájem ze strany návštěvníků nebyla nouze. Přišlo jich 388 a odcházeli spokojeni a „valentýnsky“ naladěni. „Jsme rádi, že i přes dlouhotrvající škaredé inverzní počasí, si k nám našlo cestu dostatek návštěvníků a využilo této milé víkendové akce,“ dodala Ingrid Szczypková.