Oficiální informační server statutárního města Karviné

Jazykové verze

česky   |   english   |   polski   |   po našymu

Stromové (vedlejší) menu

Homepage > Grafický návrh

Grafický návrh

Hlavní obsah stránky

TISKOVÁ ZPRÁVA Karviná, 3. prosince 2008

NEOBVYKLÁ SOUTĚŽ O NEJLEPŠÍ GRAFIKU WEBU MĚSTA MÁ VÍTĚZE

Město Karviná mění webové stránky a šlo na to trochu neobvykle. V září vypsal primátor města soutěž o nejlepší webové stránky pro grafiky i amatéry, kteří žijí, studují nebo pracují na území Karviné. Dnes předal vítězi symbolicky odměnu 50 tisíc korun. ,,Chtěli jsme, aby to bylo v duchu ,Karviňáci sobě´, nešli jsme tedy cestou klasické veřejné zakázky, ale cestou veřejné soutěže o cenu z Fondu primátora tak, abychom autory motivovali a aby dostal šanci každý, i ten, kdo by třeba k veřejné zakázce nemohl dodat předchozí reference, o to totiž vůbec nešlo,“ připomněl pravidla primátor Tomáš Hanzel s tím, že honorář pochopitelně nijak závratný není, jde spíše opravdu o to udělat něco, co bude vidět, pro své město.

Do konce října, kdy byla uzávěrka, jsme dostali na 60 návrhů, polovina z nich vyhověla daným kritériím a byla opravdu velmi profesionální. Z nich pak vybírala komise složená z amatérů- estétů, ale i z profesionálů –IT odborníků. Komise vybírala anonymně – nikdo z jejích členů neznal jména autorů posuzovaných návrhů. ,,Shodli jsme se všichni překvapivě nejen na třech nejlepších návrzích, ale i na tom jednom vítězném,“ řekl primátor.

Tři nejlepší: David Jančar, Michal Klus a vítěz Martin Gottwald, který má od města šek na 50 tisíc a jehož návrh dá novou tvář webu města Karviné. Martinu Gottwaldovi je 33 let, v Karviné vlastní grafické studio (www.everyday.cz, GSM 777 898 909) ). Tyhle práce ho živí, v oboru podniká více než 10 let, ale přímo pro město Karvinou zatím žádné zakázky nedělal, klienty má spíše jinde. ,,Tahle soutěž mě oslovila hned, už jsem dlouho přemýšlel, co bych mohl třeba i pro Karvinou udělat, jsem tu doma,“ řekl Martin Gottwald. Mj. zpracovával grafiku pro web Regionální rady RRS Moravskoslezsko (krajský ,,rozdělovač“ peněz z EU), jeho studio pracovalo pro Olomoucký kraj, obce a města, ale i firmy typu Ondrášovka nebo řetězec sportovních obchodů Hudy Sport, vytvořil webovou prezentaci a dále spolupracuje s rekonstruovaným Zámkem Zábřeh v Ostravě.

Pozvání primátora města na zámek Fryštát dnes přijali autoři tří desítek úspěšných návrhů, na setkání předal primátor vítězi symbolický šek na 50 tisíc korun.

 

Zpracovala:

Šárka Swiderová

tisková mluvčí statutárního města Karviné

Fryštátská 72/1, 733 24 Karviná-Fryštát,

Telefon 596 387 418; GSM: 604 238789

e-mail: sarka.swiderova@karvina.cz

Login