Oficiální informační server statutárního města Karviné

Jazykové verze

česky   |   english   |   polski   |   po našymu

Stromové (vedlejší) menu

Homepage > Projekty > Projekty financované z jiných zdrojů > Relaxačně-rehabilitační koutek pro seniory se zdravotním postižením (Nadace OKD, Pro zdraví)

Relaxačně-rehabilitační koutek pro seniory se zdravotním postižením (Nadace OKD, Pro zdraví)

Hlavní obsah stránky

11-JUL-2011

text

  „Dítě leze po prolézačkách, třicátník míří do posilovny a co senioři se zdravotním postižením?“


Magistrát města Karviné, Odbor sociálních věcí realizuje projekt „relaxačně-rehabilitační koutek“ u klubů seniorů, který je podpořen Nadací OKD, program pro zdraví.
Jedná se o posilovací stroje, které zahrnují cvičebně-rehabilitační prvky pro venkovní použití. Tyto prvky jsou navrženy na míru seniorů a naplňují jejich potřeby pro udržování a regeneraci dobrého zdravotního stavu procvičováním a posilováním všech důležitých svalů.
Záměr odboru je zřídit tyto posilovací stroje zejména pro skupinu zdravotně postižených seniorů, jejichž počet je poměrně vysoký. Jde o osoby, jimž jsou přiznány mimořádné výhody pro občany zdravotně postižené. Posilovací stroje mohou také využívat i senioři bez zdravotního postižení, a to nejen z  klubů seniorů, ale všichni senioři z Karviné, kteří se o této možnosti doví a také i senioři z Nového Domova a dalších zařízení sociální péče, u kterých je v největším podílu indikované zdravotní omezení.
Cvičební stroje budou ve 4 lokalitách: u Městského klubu seniorů, kde je největší podíl členů ze všech klubů, u Klubu seniorů v Karviné-Novém Městě, v Karviné-Ráji, U Lesa a v Karviné-Hranicích, Leonova, které se nacházejí v budovách domů s pečovatelskou službou a jsou zde k dispozici prostory pro instalování strojů. Volba místa pro umístění strojů byla vybrána také s ohledem na zajištění bezpečnosti a ochrany před vandaly a zajištění možnosti nezbytné údržby strojů.


 

Login