Oficiální informační server statutárního města Karviné

Jazykové verze

česky   |   english   |   polski   |   po našymu

Stromové (vedlejší) menu

Detail článku

Hlavní obsah stránky

Dny Karviné 2014 – 13. a 14. června

Dny Karviné 2014 – 13. a 14. června

Tradiční karvinské městské slavnosti i letos obsadí náměstí a část zámeckého parku ve Fryštátě už následující pátek a sobotu. Tahákem budou určitě koncerty na náměstí: Michal David vystoupí už v pátek 13. června, v sobotu 14.6. pak Ondřej Brzobohatý nebo No Name. Připraven je jako každoročně program pro milovníky všech hudebních žánrů, divadla, netradičního malého cirkusu či kabaretu nebo atrakce pro děti – nechybí jízda trampským vláčkem. Letos kvůli rekonstrukci letního kina proběhne program situovaný do parku v areálu Lodiček.
„Já se těším na klasiku – Michal David bude u nás po roční pauze už podruhé, měl obrovský úspěch a náměstí doslova praskalo ve švech, takže jsme ho pozvali znovu. Totéž určitě bude v sobotu u koncertu slovenské kapely No Name.  Všechny programy na náměstí ve Fryštátě jsou jako vždy zadarmo, park je jako vždy za symbolické vstupné. Je to naše nabídka veřejnosti na různorodou kvalitní kulturu, ale taky samozřejmě chceme mít maximálně živé centrum města,“ řekl primátor Tomáš Hanzel.

Doprovodné akce:

Pátek 13.6.

9:30 - zámek  Fryštát

Ocenění osobností v kultuře tradičně při Dnech Karviné – letos cenu města převezmou Eva Šeinerová za světově známý pěvecký sbor Permoník a tajemník magistrátu Roman Nogol za trvalý přínos ke zvelebování historického dědictví města (mj. byl jedním z hybatelů velkých rekonstrukcí zámku a náměstí). Cenu dostane také Městský dům kultury, který baví Karviňáky už 50 let (převezme současná ředitelka Olga Humplíková). Oběd starostů a primátorů města na zámku v pátek 13. června. Současný primátor Tomáš Hanzel pozval na neformální setkání bývalé starosty a primátory (jen na okraj pozn. – ty žijící) a jejich manželky. Pozvání přijali všichni: Stanislav Karpeta byl předsedou Městského národního výboru v Karviné v letech 1979-1989. Starostou pak do roku 1994 byl Jaroslav Věncek, ten ale před dvěma lety zemřel. Lubomír Kuznik (ČSSD) starostoval od podzimu 1994 do roku 2002 – v posledním roce dostalo město statut a ze starosty se stal primátor. V letech 2002 až 2006 byl primátorem Antonín Petráš (KSČM). 13:00 hodin.

11:00 - zámek Fryštát

Podpis dohody – memoranda o spolupráci s Obchodně podnikatelskou fakultou Slezské univerzity (mj. jiné už nyní pracujeme na projektu na podporu podnikání Business Gate)

15:00 - zámek Fryštát

Vyhodnocení dětské výtvarné soutěže ke Dnům Karviné –  galerie v hlavním křídle zámku

V pátek 13. 6. vystoupí na náměstí postupně od 16:00 hod. ZDENĚK IZER a ŠÁRKA VAŇKOVÁ, MUZICA BOHEMICA, PORTLESS a zpěvák MICHAL DAVID. Na závěr večera je pak připravena diskotéka s efektní laser show. V areálu lodiček od 20:30 hod. budou k poslechu či tanci hrát kapely FUSION KARVINÁ, FLERET, DOGA a celý večer zakončí ROCKOTÉKA.

Sobotní dopoledne je pak vyhrazeno veselé jízdě v historickém parním vláčku. O zábavu při jízdě se postará Western Club Black&Brown, country skupina Šviháci, klauni Šamšula a Bambula a divadelní soubor Bambules. Na prostranství u Restaurace PRAHA vyroste indiánská vesnice plná soutěží a zábavy pro děti.  Jízdné v parním vláčku je symbolické - dospělí 40 Kč, děti 20 Kč (6 - 15 let), děti do 6 let zdarma.
Masarykovo náměstí pak v sobotu ve 14:00 hod. rozezní dechový orchestr MÁJOVÁK, s tím nej ze své show pro děti vystoupí MICHAL NESVADBA, předvedou se vítězové pěvecké soutěže Karvinský talent 2014, následovat bude česká cello-rocková kapela CLAWED FOREHEAD, vystoupení zpěváka ONDŘEJE BRZOBOHATÉHO a vyvrcholením večera pak bude koncert populární slovenské kapely NO NAME. V areálu lodiček se od 17:00 hod. postupně předvedou kapely MEDICIMBAL, zpěvák PAVEL HELAN, kapela PUB ANIMALS – držitelé ceny Anděl roku 2013, UDG a večer zakončí DISCOHITS PARTY v podání DJ Party.  V prostorách restaurace Oáza proběhne od 15:00 hod. finále soutěže 19. ročníku soutěže Moravský vrabec. Hostem večera bude známý zpívající právník, písničkář Ivo Jahelka.

Sobotní program na náměstí bude ve 23:00 hod. zakončen slavnostním ohňostrojem.

Po oba dny bude u kašny vystupovat se svou komediantskou a žonglérskou show CIRKUS TROCHU JINAK a v uličce u sv. Patrika budou probíhat soutěže, hry, miniworkshopy a zábava pro děti a dospělé.

Vstup pro dospělé je 50 Kč, děti 10 Kč (do věku 10 let v doprovodu osoby starší 18 let, děti do 6 let v doprovodu rodičů vstup zdarma. Po zaplacení v pátek volný vstup do AREÁLU LODIČEK, po zaplacení v sobotu volný vstup na scény OÁZA a AREÁL LODIČEK, vstup na ostatní akce zdarma.

Podrobný program Dnů Karviné 2014 ZDE!

 


Zpracovala:

Šárka Swiderová
tisková mluvčí statutárního města Karviné
Fryštátská 72/1, 733 24 Karviná-Fryštát,
Telefon 596  387 418; GSM:  604 238789
e-mail: sarka.swiderova@karvina.cz

 

Login