Oficiální informační server statutárního města Karviné

Jazykové verze

česky   |   english   |   polski   |   po našymu

Stromové (vedlejší) menu

Detail článku

Hlavní obsah stránky

V zámeckém parku ožívá areál Loděnice - za evropské peníze

V zámeckém parku ožívá areál Loděnice - za evropské peníze

V karvinském parku Boženy Němcové startuje výstavba nového areálu loděnic na břehu jezera – ramene řeky Olše. ,,Za 28 miliónů korun (90% bude dotace z EU) a za sedm měsíců tam vyroste nová rekreační oblast na místě staré loděnice, dříve velmi oblíbené.  V dalších letech by měla následovat také revitalizace jezera v parku, což bude stát dalších asi 100 miliónů a opět má město příslib dotace, tentokráte od státu z peněz určených na oživení oblastí zničených těžbou uhlí,“ přiblížil primátor Karviné Tomáš Hanzel.

,,Lodičky“, jak Karvinští areál nazývali, muselo město přede dvěma lety nechat zbourat .,,Hlavně stará budova byla zchátralá, nevyhovující novým potřebám. Karviné se podařilo s projektem nové loděnice uspět v evropském programu příhraniční spolupráce s polským lázeňským městem Ustroní. 90% z celkové částky tak zaplatí EU. Začínáme už teď v březnu, skončit bychom měli v říjnu,“ řekl primátor Tomáš Hanzel.
Co stavba obnáší? ,,Na místě staré loděnice vyroste nová budova (vizualizace) s občerstvením, sociálním zázemím, skladem lodí a sportovních potřeb a terasou s letním krbem, přiléhat bude molo pro lodě. Okolí výrazně prohlédne: čeká je revitalizace dřevin a další zeleně, výkop nového kanálu a stavba přístupových cest, most a lávka pro pěší zajistí přístup přes vodu. V okolí loděnice vyrostou nová hřiště pro míčové hry a hrací plocha pro menší děti s prolézačkou. Samozřejmostí budou nová posezení (lavičky) a rekonstrukce osvětlení,“ vypočítal náměstek primátora Zbyněk Gajdacz. Právě finišuje probírka starých dřevin, následovat bude ještě dokončení demolice stávajících zařízení, přímo stavba nové loděnice začne podle počasí ještě do konce března a skončí v září.
Pro zajištění bezpečnosti návštěvníků parku bude nutné staveniště zajistit a alespoň minimálně kolem stavby omezit volný pohyb.

Na snímku:  vizualizace budoucí podoby loděnice. Materiály - archiv MMK.

Zpracovala:
Šárka Swiderová
tisková mluvčí statutárního města Karviné
Fryštátská 72/1, 733 24 Karviná-Fryštát,
Telefon 596  387 418; GSM:  604 238789
e-mail: sarka.swiderova@karvina.cz

Login