Oficiální informační server statutárního města Karviné

Jazykové verze

česky   |   english   |   polski   |   po našymu

Stromové (vedlejší) menu

Detail článku

Hlavní obsah stránky

V Karviné začne 15. prosince vánoční jarmark. Ve stejný den město otevírá Obecní dům Družba

V Karviné začne 15. prosince vánoční jarmark. Ve stejný den město otevírá Obecní dům Družba

Vánoční jarmark v Karviné začne už ve středu 15. prosince. Původní tradiční termín – pátek před Štedrým dnem (letos to mělo být 17.12) -  se město rozhodlo posunout o dva dny s ohledem na to, že ve středu se otevírá pro širokou veřejnost zrekonstruovaný Obecní dům Družba. Občané tak budou mít možnost spojit prohlídku Družby s procházkou na náměstí ve Fryštátě, kde už budou fungovat například stánky s občerstvením.

Obecní dům Družba nedaleko centra Karviné-Fryštátu město rekonstruovalo za 110 miliónů korun a slavnostní otevření proběhne netradičním způsobem. Ve středu 15.12. v 15:00 hodin dům symbolicky veřejnosti otevře primátor města Tomáš Hanzel a pak až do 19:00 hodin si jej bude moci každý zájemce prohlédnout. Připravena je výstava dobových fotografií , zakládací listiny, fotografií z rekonstrukce a prohlídkové okruhy včetně možností nahlédnout do prostor pro techniku nebo účinkující. Připraveno bude rovněž malé občerstvení.

Atmosféru vánočního jarmarku na náměstí před fryštátským zámkem jako každoročně o víkendu před Štědrým dnem (letos 18. a 19.12.) dotvoří historická tržnice s litím olova, mincovna s ukázkami ražby (lidé si budou moci v duchu starých Vánoc takovou ,,minci pod polštář“ koupit). Na náměstí už je betlém, přibude ještě ovčinec a kovářská dílna. Děti tu opět najdou Ježíškovu vánoční schránku pro přáníčka.. V neděli 19.12. bude možné projet se odpoledne (12-15 hodin) v kočáře za symbolických 20 korun (normálně v létě máme jízdy za 150 až 600 kč). Připraveny budou pohádky, vánoční hudba a soutěže hlavně pro děti.
Stánkový prodej začne na náměstí ve středu 15.12. a potrvá do 23.12. Prodej tradičního vánočního zboží a občerstvení bude fungovat vždy od 10 do 17 hodin s výjimkou pátku 17.12., kdy se bude připravovat uvedený hlavní víkendový program a prodávat se nebude.

Šárka Swiderová
tisková mluvčí statutárního města Karviné
Fryštátská 72/1, 733 24 Karviná-Fryštát,
Telefon 596  387 418; GSM:  604 238789
e-mail: sarka.swiderova@karvina.cz

 

Login