Členové karvinského Sokola reprezentovali na Slovensku

foto mob 053.jpg Cvičenci Sokola Karviná odboru všestrannosti cvičili na Slovensku v rámci 1. sokolského sletu SÚ Slovensko.


Sokolská únie Slovenska pořádala ve dnech 1. a 2. července v Gajnarech svůj první sokolský slet. A nechybělo ani zastoupení z Karviné. "Pořádáním sletu byla pověřena Bratislavská župa T.G.Masaryka a Sokol Gajary. Na této akci se oficiálně představila delegace České obce sokolské.Vystoupili ve dvou hromadných skladbách," vysvětila členka karvinské skupiny Marcela Bořutová.

foto mob 053.jpg

V sobotu 1.července proběhla v Brně generálka a po ní už se jelo na ostro v areálu TJ Gajary. "V neděli byl zahájen hlavní program slavnostním průvodem sportovců s mezinárodní účastí. Pak následovalo vystoupení hromadných a podiových skladeb Sokolské únie Slovenska. Českou obec sokolskou reprezentovala skladba Tři generace. V této skladbě vystoupilo 160 cvičenců, z toho 11 cvičenců odboru všestrannosti Sokola Karviná," vylíčila Bořutová.

Karvinští cvičenci si vystoupen užili. "Reprezentovali jsme nejen samotný Sokol, ale hlavně naše město Karviná.Skladba vystihovala myšlenku Sokola,myšlenku spolkové činnosti,využití vzájemné pomoci,spolupráce a porozuměním," doplnila Bořutová.

Již nyní se muži a ženy z karvinské skupiny aktivně zapojili do nácviku sletových skladeb na XVI.všesokolský slet, který bude pořádán k výročí vzniku ČSR .