Finále Karvinského talentu 2019 je za námi

perex_Karvinský talent_finále 2019.jpg Mladí zpěváci předvedli své kvality za doprovodu živé kapely.


perex_Karvinský talent_finále 2019.jpg

27.05.2019 – V sále městského domu kultury předvedli svůj pěvecký talent finalisté 13. ročníku prestižní soutěže Karvinský talent. Každoročně se koná díky finanční podpoře města. „Je pro nás velké ocenění, že akci už 13 let podporuje primátor města. Za finanční i osobní podporu individuální pěvecké soutěže děkujeme, je to úžasné,“ řekla Dagmar Glatzová, ředitelka ZŠ a MŠ Prameny, výborná zpěvačka a také organizátorka celé soutěže.

Porota složená z muzikantů, uměleckých vedoucí i ze zástupců měst a obcí neměla jednoduchý úkol. Vybírala z každé kategorie ty nejlepší a rozhodovaly opravdu maličkosti. „Jsem na Karvinském talentu poprvé, ale protože to není moje první účast v pěvecké porotě, mohu říct, že je to krásná soutěž. Smekám před organizátory. Přál bych si, aby soutěž pokračovala dalšími ročníky a přispěla tak k propagaci kultury v Karviné,“ řekl náměstek primátora Karviné Andrzej Bizoń (nestr. za ČSSD).

První kategorie byla letos poprvé rozdělena na soutěžící z mateřinek a prvního stupně základních škol. Z předškoláků se vystoupení nejvíce povedlo malé Tince Swaczynové. Za první stupeň základních škol zvítězil Dominik Sirek, druhou kategorii vyhrála Karolína Onderková. Skvělý výkon na jevišti předvedl i Matěj Janík z těšínského gymnázia. „Tohle je moje druhá pěvecká soutěž, poprvé jsem vystupoval na soutěži v Třinci. Vůbec jsem nečekal vítězství, je to super pocit, slyšet lidi, jak jásají, jsem hodně spokojený,“ sdílel své dojmy po soutěži Janík. Čtvrtá kategorie obsahovala zpěváky a zpěvačky, kteří si troufli na dua nebo tria. Porotu ohromil výkon tří slečen Kristýny Kolárové, Veroniky Čechalové a Elišky Válkové. Zvláštní cena poroty patřila Anně Gieckové ze ZŠ Skřečoň.

Vítězové si odnesli krásné věcné dary a hlavně spoustu zážitků. „Myslím si, že publikum slyšelo, jakou úroveň soutěž má. A to, že soutěžící doprovázela živá kapela, je velký bonus. Vyzdvihla bych vystupující z mateřských škol. Pro ně to je obrovský stres, je to poprvé, co zpívají s živou kapelou, mají tam odposlechy, všude plno lidí, ale zvládli to na jedničku,“ uzavřela Glatzová.

Vítězové Karvinského talentu 2019:

 • 1. kategorie (MŠ a 1.–3. třída ZŠ)
  MŠ: Tina Swaczynová
  ZŠ: Dominik Sirek, ZŠ a MŠ Prameny, Karviná
 • 2. kategorie (4.–7. třída ZŠ)
  Karolína Onderková, Gymnázium Karviná
 • 3. kategorie (8. třída ZŠ a studenti SŠ)
  Matěj Janík, Gymnázium Český Těšín
 • 4. kategorie (dua a tria bez věkového omezení)
  Kristýna Kolárová, Veronika Čechalová, Eliška Válková, Horní Suchá, Havířov
 • Cena předsedy poroty
  Anna Giecková, ZŠ Skřečoň