Jaké budou oslavy 750 let města?

logo_zabava.jpg V roce 2018 Karviná oslaví 750 let od první písemné zmínky. Na co se můžete těšit? Představujeme první ochutnávku programu oslav. 


Jak děti vidí Karvinou, budete moci zjistit při návštěvě jednoho z pavilonů Základní umělecké školy Bedřicha Smetany, kde se bude konat výstava vytvořená přímo dětmi. Exponáty budou prostorové, audiovizuální a plné fantazie. Výstava bude otevřena v únoru 2018.

07_archív.JPG

Historii města nám připomene výstava ve Státním okresním archívu Karviná, která rovněž začne v únoru.

Těšínské muzeum se historii Karviné systematicky věnuje již dlouho, svědčí o tom stálá expozice Střípky z dějin Karviné i současná výstava O založení Fryštátu, která ještě potrvá do konce srpna. V roce 2018 se pak můžeme těšit na pár dalších zajímavých perliček o našem městě.

Významné osobnosti Karviné představí 50 medailonků, které budou k vidění ve výstavních prostorách zámku Fryštát. Výstava bude zahájena v prvním čtvrtletí 2018. 

07_Májovák.jpg

Novoroční koncert Májováku bude v roce 2018 ještě slavnostnější a navíc po něm bude následovat velkolepý ohňostroj na náměstí.

07_Kostková.JPG

Městský ples v Obecním domě Družba bude v jubilejním roce moderovat oblíbená herečka Tereza Kostková, zahraje orchestr Martina Kumžáka a zpívat bude Dasha.

Dny Karviné budou skutečně velkolepé. 750 let je holt třeba oslavit. Hlavní hvězdou bude kapela Chinaski a o dalších bodech bohatého programu vás budeme informovat.

Hornické dny a také koncert v areálu Dolu Barbora pro kroužky krojovaných horníků, které udržují tradice s našim městem neoddělitelně spjaté.

Medaile Wacława Olszaka byla navržena speciálně pro rok 2018 a bude se udělovat významným osobnostem.

Knihy o Karviné, které vyjdou u příležitosti 750. výročí, budou celkem tři a budou mapovat historii města, vyprávět o kulturních tradicích na Karvinsku a mapovat zaniklé hornické kolonie a život v nich.

Putování pro děti po významných místech Karviné. Knížečka s vyprávěním, obrázky a omalovánkami pomůže (nejen) našim nejmenším seznámit se se svým městem.