Karviná opět investuje do školských zařízení

Borovského.JPG Letní prázdniny odstartovaly rekonstrukce a modernizace škol a školek.


01.07.2024 – V červenci a srpnu zní školami a školkami lomoz stavební techniky při rekonstrukcích a modernizacích za více než 65 milionů korun. Vybudovány budou například nové virtuální učebny nebo se opraví střechy a elektroinstalace.

 Karviné se podařilo získat peníze z Integrovaného regionálního operačního programu na období 2021–2027. Školáci se tak mohou těšit na nové virtuální učebny. „Během prázdnin vybudujeme díky projektu „Učebny virtuální reality na ZŠ v Karviné“ nové učebny hned ve čtyřech školách, konkrétně na ZŠ a MŠ Dělnická, ZŠ a MŠ Mendelova, ZŠ a MŠ Borovského a ZŠ a MŠ U Lesa. Příprava si vyžádá stavební úpravy včetně elektroinstalace. Do učeben pořídíme nový nábytek a potřebné IT vybavení s pomůckami,“ říká primátor Karviné Jan Wolf (SOCDEM).

 Zkrátka nepřijdou ani další karvinské školy. ZŠ Družby čekají stavební úpravy pro vybudování nové učebny z bývalé školní posilovny. Další plánovanou investicí je oprava a zateplení střechy MŠ Dělnická. Oprava střechy čeká také hlavní pavilon ZŠ Slovenská. Jedno z oddělení MŠ Slovenská získá po rekonstrukci vylepšenou tělocvičnu, spací místnost a hernu. ZŠ Borovského zateplí přes prázdniny pavilon školní kuchyně a jídelny, škola pamatuje i na nutnou opravu kanalizace své MŠ Na Kopci. Na ZŠ Cihelní je v plánu letní rekonstrukce elektroinstalace a o bezpečnost jejich předškoláků na MŠ Dvořákova se postará oprava oplocení. ZŠ Školská zrekonstruuje ve školní družině sociální zařízení, vedle výměny dlažby, obkladů a zařizovacích předmětů záměr pamatuje na výměnu připojovacího potrubí vody a kanalizace.

 Letní měsíce patří současně modernizacím venkovních částí areálů škol. Opravy cílí zejména na venkovní sportoviště škol. „V rámci těchto oprav a modernizací provedeme rekonstrukci běžecké dráhy a multifunkčního hřiště ZŠ a MŠ Cihelní. Nový povrch dostanou rovněž multifunkční hřiště na základních školách Borovského a Slovenská. Na novou konstrukci a povrch běžeckých oválů se mohou těšit žáci základní škol Dělnická a s polským jazykem vyučovacím,“ dodává primátor Karviné Jan Wolf (SOCDEM). V současné době se připravují výběrová řízení.