Karviná opět oceňuje osobnosti v sociální sféře

madziova_small.jpg První oceněnou osobností bude dobrovolnice Ludmila Madziová. 


Ludmila Madziová

07.10.2020 - Za obětavost, lidsky hodnotnou práci a pomoc druhým každoročně oceňuje vedení města společně s odborem sociálním magistrátu města nejlepší osobnosti, které vykonávají práci v sociální sféře, nejinak tomu bude i letos v říjnovém měsíci, kdy se pravidelně koná Týden Sociálních služeb. "Přes veškerá opatření, která jsou, a která nám zpřísňují podmínky, tak bychom chtěli ocenit pracovníky v sociální oblasti. Budeme oceňovat ve třech kategoriích, vždy jednu osobnost. Jde o lidi, které nominovali jejich nadřízení, kolegové nebo i klienti. Z těch nominovaných je třeba vybrat jen jednu osobnost, cože není vůbec jednoduché, tímto úkolem je pověřena sociální komise, která předkládá návrhy radě města. Ocenění obdrží pamětní list a věcný dar,” řekla vedoucí Odboru sociálního MMK Martina Smužová. 

První letošní oceněná osobnost je Ludmila Madziová, dobrovolnice v Charitativním a Sociálním šatníku humanitární organizace ADRA.  Na ocenění ji navrhla Marcela Holková.

“Paní Madziová, to je takové naše sluníčko Adry. Od samého začátku, co jsme začali s obchůdky, se sama přihlásila a chtěla pomáhat, bez nároku na jakékoliv odměny. Chodila, pomáhala, nad míru svých možností. Dělala vše se srdíčkem, s láskou a bylo to vidět. Je velice oblíbená v kolektivu, u zákazníků a práce za ní je vidět,” řekla navrhovatelka a také vedoucí Sociálního šatníku v Karviné Marcela Holková. Paní Madziová je dobrovolnicí ADRY od roku 2013. “Já jsem nastupovala před sedmi lety, kdy se otevírala ADRA, bylo nás tam 23 a já jsem zůstala sama z těch dobrovolníků. Mě to naplňovalo. Byla jsem ráda, že mě navrhli,ale doufala jsem, že mě nevyberou, protože já se stydím. Ale jsem ráda, že jsem byla oceněna, protože mezi lidmi se mi dobře dělá, v ADŘE jsem měla štěstí na lidi, co se mnou pracují,” prozradila oceněná Ludmila Madziová. Paní Madziová začínala v charitativním obchůdku v Karviné-Ráji, v současné době je součástí týmu dobrovolnic v Sociálním šatníku v Karviné-Novém Městě. Pomáhá třídit oblečení a věci do domácnosti, které lidé přinášejí a které dál pomáhají potřebným.