Karviná pořídí desinfekční prostředky a roušky

desinfekce.jpg Rada města Karviné schválila na svém posledním zasedání nákup dezinfekčních prostředků a roušek ve výši dva a půl milionu korun. 


26. 3. 202090180706-3090270621018172-1020362793624272896-o.jpg - Potřebný ochranný materiál bude určen městským organizacím. "Určeny budou pro sociální služby, pro městskou policii a pro dezinfekci veřejných prostranství. Technické služby Karviná už zahájily dezinfekci zastávek a dalších prostor, kde by se nákaza mohla šířit," vysvětlil primátor Karviné Jan Wolf (ČSSD).

S dezinfekcí zastávek z preventivních důvodů začaly pracovníci Technických služeb téměř okamžitě. "Snažíme se dezinfikovat všechny zastávky, hlavně ty na hlavních tazích. Za den bychom měli stihnout všechny, kromě tahů, co jsou vedlejší. Desinfekce by se měla provádět každý druhý den," řekl Ivan Matějíček, pracovník TS Karviná.

Všechny městské organizace jsou od začátku dezinfekčními prostředky a rouškami vybaveny, postupně se doplňují, tak aby je měly pořád k dispozici. "Ze strany města jsme přednostně zásobováni dezinfekcí, za což jsme vděčni protože to je nedostatkové zboží a budeme rádi, pokud další dostaneme a budeme mít dostatečné zásoby," řekla vedoucí Sociálních služeb Karviná Blanka Dadoková.

Město Karviná nad rámec svých povinností rozmístí v příštím týdnu 150 nádob o objemu 120 litrů na infekční nebezpečný odpad, kam budou moci lidé použité roušky nebo rukavice vhazovat.