Karvinou povede koalice ČSSD a ANO 2011

Podpis_small.jpg V jednačtyřicetičlenném zastupitelstvu bude mít koalice svých 33 zástupců.


30.09.2022koalicni-smlouva-podpis-3.jpg - Karvinou v následujících čtyřech letech povede koalice ČSSD a ANO 2011. Na radnici dnes podepsali lídři kandidátek Jan Wolf (ČSSD) a Martin Gebauer (ANO 2011 koaliční smlouvu. V jednačtyřicetičlenném zastupitelstvu bude mít koalice svých 33 zástupců.

Primátorem města bude i následující čtyři roky Jan Wolf z ČSSD, ze stejné strany budou i tři náměstci Lukáš Raszyk, Andrzej Bizoń a nově Radim Slíva, který nahradí končícího Miroslava Hajdušíka z KSČM. Hnutí ANO 2011 bude mít ve vedení města jednoho náměstka, ve své funkci tak zůstává Vladimír Kolek.

„Nás samozřejmě těší ta maximální podpora občanů a zisk 51 % hlasů, ale před námi je spousta velkých projektů a úkolů. Jsem rád, že budeme průřezově spolupracovat v širší koalici. Má to dosah na kraj a na stát, takže jsem rád, že jsme se dnes dohodli,” řekl primátor Karviné a lídr vítězné strany Jan Wolf (ČSSD). „Těší nás, že se budeme moct podílet na rozvoji města v dalších čtyřech letech. Zároveň musím říct, že ta dosavadní spolupráce v těch posledních čtyřech letech byla úspěšná a prorozvojová pro Karvinou,” dodal lídr hnutí ANO 2011 za Karvinou a také současný náměstek hejtmana Moravskoslezského kraje Martin Gebauer.

 

Složení Rady města Karviné:

ČSSD  7 radních  Ing. Jan Wolf, Ing. Lukáš Raszyk, Mgr. Andrzej Bizoń, Radim Slíva, Mgr. Blanka Dadoková, MUDr. Zdeněk Vojkůvka, Ing. Jan Firla
ANO 2011   4 radní   Vladimír Kolek, MUDr. Martin Gebauer, Ing. Radek Podstawka, Ing. Petr Koval

 

  

     

Primátor a náměstci (rezorty):

Primátor            Ing. Jan Wolf (ČSSD) - rozpočet, městská policie

1. náměstek      Ing. Lukáš Raszyk (ČSSD) - investice, dotace, komunální služby

2. náměstek      Mgr. Andrzej Bizoń (nestraník za ČSSD) - školství, kultura a sport

3. náměstek      Vladimír Kolek (ANO 2011) - územní plán

4. náměstek      Radim Slíva (nestraník za ČSSD) - sociální, krizové situace

   

Termín ustavujícího Zastupitelstva města Karviné ještě není určen. Předpokládá se však, že by mělo proběhnout v pondělí 17. října 2022.