Karvinský magistrát doplácí na svou vstřícnost

Fronta na Magistrátu, foto Pavel Reis.jpg Více něž dvacet procent odbavených klientů je z jiných obcí.


Fronta na Magistrátu, foto Pavel Reis.jpg foto: Pavel Reis

22.11.2020 - Po vyhlášení nouzového stavu vláda České republiky nařídila zkrácení úřední doby nebo vyřizování na úřadech jen přes objednávkový elektronický systém vzhledem k zamezení šíření koronaviru. Magistrát města Karviné je jeden z mála, který v době nouzového stavu v úředních hodinách vyřídí příchozí klienty bez omezení počtu osob. V jiných obcích spustili pouze objednávky přes rezervační systém. To vede ke klamnému pocitu, že fronty jsou jen v Karviné.

„Došlo ke skutečnosti, že zdejší úsek občanskosprávních a dopravních agend dokázal vyřídit během pěti hodin v průměru 230 klientů, zatímco obce, které vyřizují pouze ty objednané, zvládli jen 50 klientů, víc rezervační systém neumožňuje,“ uvedl tajemník magistrátu PhDr. Roman Nogol, MPA a dodává: „Doplatili jsme na naši vstřícnost a snahu fungovat v nouzovém stavu co nejvíc. Jsme schopni vyřídit více lidí, ale na úkor karvinských občanů, protože se k nám na vyřizování sjíždí z jiných měst. V tomto týdnu to bylo více než dvacet procent. Považuji za nekolegiální, že snad i někteří zaměstnanci úřadů okolních měst posílají své občany k nám do Karviné.“

Karvinský magistrát i přesto, že trvá nouzový stav do 12.12.2020, tak už od pondělí 23.11.2020 prodlužuje úřední hodiny od 8.00 do 12.00 a od 12.30 do 16.00 hodin. V pauze třiceti minut bude docházet k dezinfekci budovy.