Karvinský vánoční jarmark bude bez kulturního programu

perex_vánoční_jarmark_program_ilu.jpg Na vině je nepříznivý vývoj epidemické situace.


perex_vánoční-jarmark_ilu.jpg

22.11.2021 – Původně plánované rozsvícení vánočního stromu a následný kulturní program se letos v Karviné neuskuteční. O Karvinský vánoční jarmark však občané nepřijdou. Na Masarykově náměstí proběhne od 28. listopadu do 23. prosince 2021.

„Z důvodu nepříznivě se vyvíjející epidemické situace jsme se rozhodli zrušit slavnostní rozsvícení vánočního stromu. Zrušen je i následující kulturní program Karvinského vánočního jarmarku. Omezují nás i platná mimořádná opatření Ministerstva zdravotnictví, kdy by se celé akce mohlo zúčastnit jen tisíc lidí. Z předešlých let však víme, že se těchto akcí účastní několik tisíc lidí,“ říká náměstek primátora pro kulturu, sport a školství Andrzej Bizoń (nestraník za ČSSD).

Na Karvinském vánočním jarmarku bude zapotřebí dodržovat aktuální platná hygienická opatření, která občané najdou na webových stránkách města (www.karvina.cz), Městského domu kultury Karviná (www.medk.cz) a Ministerstva zdravotnictví (koronavirus.mzcr.cz). Souhrn platných opatření bude vyvěšen i na všech stáncích na Masarykově náměstí. 

Návštěvníci jarmarku se mohou těšit na tradiční vánoční stánky. I letos nebude chybět kovář se svou dílnou, zvěřinec, pečení kaštanů a reprodukovaná vánoční hudba. Děti i dospělí budou moci využít Ježíškovu poštovní schránku pro zaslání přáníček,“ doplňuje informace náměstek primátora Andrzej Bizoń.