Květnem končí zákaz nastupování předními dveřmi

bus.jpg Zástěny oddělí řidiče autobusů od cestujících, kteří musí opět za přepravu platit.


bus.jpg

21.04.2020  Od pátku 01.05.2020 bude v autobusech MHD Karviná zrušen zákaz nástupu předními dveřmi. Tím dojde k obnově odbavování cestujících u řidiče, resp. skončí bezplatná přeprava. To znamená, že cestující budou odbavování opět zcela v souladu s přepravními a tarifními podmínkami schválenými Radou města Karviné, včetně platby jízdného v hotovosti. Návrat k běžnému odbavování cestujících je možný díky dopravcem nainstalovaným zástěnám oddělující řidiče od přepravního prostoru pro cestující. Stejné opatření by mělo být zavedeno v autobusech příměstské dopravy již od soboty 25.04.2020.

 Po dobu mimořádných opatření nadále platí prázdninový jízdní řád. Dle vyjádření ředitele ČSAD Karviná a.s. Ing. Jakuba Vyviala je stávající rozsah dopravy prozatím dostačující. Nic se rovněž nemění na povinnosti nosit roušku či jinou ochranu zakrývající obličej včetně nosu a brady. V případě, že v autobuse nesedíte, držte se předloktím – nikoliv holou rukou. Z tohoto důvodu je lépe chránit své ruce gumovými či jinými rukavicemi. Pokud je to možné, omezte prosím také platbu jízdného v hotovosti.

 Pro co nejrychlejší a nejpohodlnější platbu ve voze prosím využívejte bezkontaktní platební kartu. Chcete-li využívat co nejvýhodnější tarif, spoléhejte na bezkontaktní kartu ODISku. Tu objednáte, vyzvednete, dobijete, případně zablokujete či změníte její profil na kontaktním místě. Tím je pro vydavatele ČSAD Karviná Dopravní infocentrum Karviná na autobusovém nádraží – tel.: 555 440 341, e-mail: info-karvina@kodis_cz. Provozní doba od pondělí do pátku: 6:00–9:30, 10:00–16:00 a 16:30–19:00.

Přepravce 3ČSAD dezinfikuje autobusy