Prázdninová nabídka našeho města je opět pestrá

perex_Léto v Karviné 2019.jpg Architektura, historie či kultura – v nabídce léta 2019 nechybí tradiční lákadla. 


01.07.2019 – Ať už jste místní nebo na dovolené, v lázních nebo máte volnou chvilku a například městem provázíte své hosty či obchodní partnery, určitě vám přijde vhod přehled turistické a kulturní nabídky našeho města. Přijměte pozvání a vraťte se do dávných časů na zámku Fryštát, prohlédněte si historické fresky, vyfoťte se u české Pisy nebo relaxujte při jízdách v kočáře zámeckým parkem. Zkrátka nepřijdou ani příznivci koncertů a divadelních představení pod širým nebem.

 

perex_farní kostel letecky.jpg

Kostel Povýšení sv. Kříže

Farní kostel si můžete zdarma prohlédnout i s průvodcem od úterý do neděle. Podrobnosti na www.farnost-karvina.cz.

 

perex_šikmý kostel podepřený.jpg

Vyfoťte se u české Pisy

Šikmý kostel sv. Petra z Alkantary – unikát – česká Pisa – je otevřen od května do října v soboty od 10 do 18 hodin v neděle od 10,30 do 15,30 hodin – s průvodcem – zdarma.

 

perex_vozatajství.jpg

Relaxujte při jízdách v kočáře zámeckým parkem

Romantické jízdy kočárem probíhají o prázdninách každý pátek a sobotu od 15 do 18 hodin. Jízdné 200 Kč/kočár/půl hodiny. Rezervujte v infocentru (mic@rkka_cz, tel.: 596 318 620) nebo to zkuste na místě.

 

perex_akce na zámku.jpg

Vraťte se do dávných časů na zámku Fryštát

Přeneste se do atmosféry dob minulých na zámku Fryštát v klasických prohlídkách nebo na některé speciální akci. Nenechte si ujít expozici věnovanou natáčení pohádky Když draka bolí hlava. (Vstupné dle platného ceníku Zámku Fryštát v Karviné, www.zamek-frystat.cz, tel.: 596 387 340).

Speciální akce:

 • 29. června – Rozkvetlé léto na zámku
 • 31. srpna – Hradozámecká noc
 • 14. a 15. září – Dny evropského dědictví

Na těchto akcích mohou být pořizovány fotografie a videozáznamy pro účely prezentace statutárního města Karviná a jeho příspěvkových organizací. Svůj případný nesouhlas vyjádříte nalepením speciální nálepky. Více informací najdete na webu města.

 

perex_historické jádro.jpg

Komentované prohlídky Fryštátem

Projděte s průvodcem historické jádro města – lze objednat v Infocentru (mic@rkka_cz, tel.: 596 318 620). Cena 20/10 Kč/osoba.

 

1383. Lázně Darkov.jpg

Nechte se hýčkat v Lázních Darkov

Dopřejte si relaxační pobyt v Lázních Darkov. Díky jedinečným lázeňským procedurám si dokonale odpočinete a načerpáte novou energii. Vyberte si některou z wellness nabídky nejstarších jodobromových lázní v České republice na www.darkov.cz.

 

KARVINSKÉ KULTURNÍ LÉTO NA MASARYKOVĚ NÁMĚSTÍ (Městský dům kultury Karviná)


Městský dům kultury Karviná pořádá na Masarykově náměstí v Karviné-Fryštátě Karvinské kulturní léto. Jako vždy je připravena pestrá nabídka koncertů a divadelních představení pro děti i dospělé diváky. Vstupné na náměstí zdarma. Změna programu vyhrazena. Aktuální informace na webu MěDK.

Sobotní divadelní představení


 • 13. července od 17 hodin – Vodnická pohádka – představení pro děti Divadla V batohu*
 • 27. července od 17 hodin – O veselém království – představení pro děti Divadla Křesadlo*
 • 10. srpna od 20 hodin – Projekt N.A.Ď.E.Ž.D.A. – představení Divadla K.V.A.S. Karviná
 • 24. srpna od 17 hodin – Klauni na cestách – představení pro děti Divadla M.*

*V případě nepříznivého počasí budou představení pro děti přesunuta do malého sálu v Městském domě kultury v Karviné-Novém Městě. Vstupné 20 Kč.

Divadelní představení jsou součástí projektu Kultura pro malé i velké podpořeného Nadací OKD.


Nedělní koncerty


 • 7. července od 17 do 19 hodin – Opavští hudci (cimbálovka)
 • 14. července od 17 do 19 hodin – Lesanten (folkrock)
 • 21. července od 17 do 19 hodin – Windy (pop-funk)
 • 28. července od 17 do 19 hodin – Intonic (a capella)
 • 4. srpna od 17 do 19 hodin – Dolls In The Factory (poprock)
 • 11. srpna od 17 do 19 hodin – Red and White (bluegrass)
 • 18. srpna od 17 do 19 hodin – Pavel Novák (Šlágry ze Šlágru)
 • 25. srpna od 17 do 19 hodin – New Bridge (moderní country)

Na těchto akcích mohou být pořizovány fotografie a videozáznamy pro účely prezentace statutárního města Karviná a jeho příspěvkových organizací. Svůj případný nesouhlas vyjádříte nalepením speciální nálepky. Více informací najdete na webu města.


LODIČKY DOKOŘÁN V PARKU BOŽENY NĚMCOVÉ (Iniciativa Dokořán)


 • 12. července – KARVINÁ ROCKS! (VOL.3) – Milovníci ostřejšího rytmu si opět přijdou na své. Na třetím ročníku vystoupí Visací zámek, Doga, Limetal, Bastard aj. Vstupné 150 Kč v předprodeji, 200 Kč na místě.
 • 13. července – SUNSET SET – Elektronická hudba při západu slunce na Lodičkách. Vystoupí Dj Flyptick, vstupné dobrovolné.
 • 20. července – KARVINÁ BEZ HRANIC – Akce pro celou rodinu pořádaná Fitness Orlandem ve sportovním duchu. Sportovní exhibice, vodní sporty, bosu, jumping a mnoho dalšího. Vystoupí kapela Fopa. Vstupné zdarma.
 • 21. července – DECHOVÝ ORCHESTR JABLUNKOVANKA – nedělní poslechový koncert známého souboru. Vstupné dobrovolné.
 • 26. července – LÁZEŇŠTÍ ŠVIHÁCI – koncert známé karvinské kapely na Lodičkách. Vstupné dobrovolné.
 • 3. srpna – HITY Z GRAMOFONOVÝCH DESEK – Lodičky ožijí známými hity v podání Dj Pepa. Gramofonové desky a spousta zábavy. Vstupné dobrovolné.
 • 4. srpna – SVĚTLO VE TMĚ – Ojedinělý koncert kapely Světlo při západu Slunce. Přijďte si užít jedinečnou atmosféru. Vstupné dobrovolné.
 • 10. srpna – SLAVNOSTI PIVA A GULÁŠE – Doražte ochutnat pivní speciality z místních pivovarů a vyzkoušet guláše, které pro vás budou připravovat soutěžní týmy přímo na místě! Odpolednem budou provázet kapely DROPS, AC/CZ, Furtlajf Kapela! Vstupné: 50 Kč.
 • 18. srpna – IRSKÝ DEN NA LODIČKÁCH – Nedělní poslechový koncert kapely Acoustic Irish, budou připraveny i irské speciality. Vstupné dobrovolné. 
 • 24. srpna – MIMOPROUDY s Davidem Stypkou – Charitativní akce, která je postavena na hudbu mimo hlavní proud. Vystoupí skvělé kapely, více info na FB události.
 • 31. srpna – KARVINÁ DOKOŘÁN – Lodičky ovládne hned několik uměleckých scén. Můžete se těšit na divadla, tance, poezie, výtvarné práce ale i skvělé kapely a DJs. Součástí bude taktéž gastro zóna, kde si budete moci pochutnat na dobrém jídle a místních pivech! V záloze je také bohatý doprovodný program ze světa pouliční scény. Bude se tak mít možnost prezentovat opravdu každý, kdo v Karviné něco dělá a přál by si být viděn.

Změna programu vyhrazena. Aktuální informace na www.dokoran.info a facebookové stránce: lodickydokoran.

Z akcí mohou být pořizovány fotografické, audiovizuální nebo jiné záznamy zachycující osoby účastníků. Na žádost budou tyto záznamy odstraněny.