Letošní Dny Karviné se neuskuteční

perex_koncert_ilu.jpg Větší počet návštěvníků je stále vysokým rizikem.


perex_koncert_ilu.jpg

06.05.2020 – Z důvodu opatření kvůli koronavirové epidemii se letošní Dny Karviné neuskuteční. V současné době totiž není možné pořádat akce s větším počtem návštěvníků, a toto opatření má platit i v nejbližších měsících. Dny Karviné 2020 měly proběhnout 12. a 13. června 2020 a mezi jejich hlavní hvězdy patřili zpěváci Janek Ledecký, Marek Ztracený, Mikolas Josef či kapela Divokej Bill.

 „Velice nás to mrzí, že se letošní Dny Karviné neuskuteční. Řešili jsme i variantu, že bychom je uspořádali na podzim. Nikdo však nyní není schopen odhadnout, jak dlouho budou opatření a omezení trvat. V září a říjnu jsou však naplánovány další akce a termíny nejsou volné. Mnoho z neuskutečněných akcí tak nelze jednoduše přesunout do podzimních měsíců,“ říká náměstek primátora Andrzej Bizoń (nestraník za ČSSD).

 Další ročník Dnů Karviné by měl proběhnout po vynucené pauze opět na začátku června roku 2021. „Chceme slíbit našim občanům, že jim letošní zrušené Dny Karviné v příštím roce vynahradíme. Společně s Městským domem kultury Karviná a Inciativou Dokořán pro ně připravíme opět atraktivní program,“ dodává náměstek primátora Andrzej Bizoń.

Na nemožnost pořád akce pro veřejnost doplatil i festival národnostních menšin Prolínání kultur. Ten měl proběhnout na Masarykově náměstí hned po skončení Dnů Karviné v neděli 14. června 2020. Festival tak bude mít rovněž koronavirovou přestávku.

 Neuskuteční se ani populární festival Dolański Gróm. Jeho hlavní hvězdou měl být bývalý zpěvák skupiny Genesis Ray Wilson. Akce měla proběhnout v areálu Lodičky v sobotu 20. června 2020. „Ještě před několika dny stále probíhaly přípravy a my jsme věřili, že se stane zázrak. Bohužel se ukázalo, že život není pohádka a zázraky se nedějí. Máme však pro vás pozitivní zprávu. Známe datum příštího festivalu Dolański Gróm, uvidíme se 19. června 2021 opět na Lodičkách v Karviné. Naším cílem je zachovat stejný program,“ říká spoluorganizátor festivalu Leszek Koch.