NHL Hockey Day zamíří do Karviné už 4. března

Den hokeje logo kopie.png Karviná se stane prvním evropským městem v historii, kde se uskuteční NHL Hockey Day.


Plakat_a_text_NHL_Hockey_Day - kopie - kopie_Stránka_2.jpg

Aktualizováno 24.02.2023 Českou republiku čeká v březnu historicky první Den hokeje (NHL Hockey Day). Akce dává dohromady fanoušky všech věkových skupin, aby oslavili krásu jejich oblíbeného sportu, a spojuje řadu rozličných hokejových zážitků. V Česku se uskuteční 4. března 2023 na zimním stadionu v Karviné.

 Třináctihodinový maraton, na který bude vstup zdarma, začne v deset hodin dopoledne na zimním stadionu v Karviné, zaštiťuje ho i Český svaz ledního hokeje a TV Nova. Mezi jeho největší lákadla Dne hokeje patří: 

 • NHL Global Fan Tour se svými interaktivními prvky, jako je rychlost střelby, přesnost střelby, dovednosti s hokejkou a mnoho dalších. Program začíná od 10:00. 
 • Zápas veteránů včetně někdejších hráčů NHL a dalších významných hráčů z regionu. Fanoušci se mohou těšit v dresu českého výběru například na Pavla Brendla a Jaroslava Svobodu, kdy oba shodně odehráli v NHL čtyři sezóny. Dres Karviné obléknou Zbyněk Irgl, Martin Adamský, Ivo Prorok, Jan Peterek, Roman Szturc nebo Ondrej Šedivý. Na střídačkách pak budou stát legendární trenéři Vladimír Vůjtek, Jan „Gusta“ Havel, Milan Nový a Jaroslav Pouzar. Expertem ve studiu TV Nova bude Slavomír Lener. Další zvučná jména budou postupně zveřejňována. Úvodní buly utkání je naplánováno na 16.00 hodin. 
 • Připraven je online trenérský seminář pro mládežnické kouče zaštítěný NHL, ČSLH a trenérskou asociací NHL, jehož se zúčastní i trenéři z nejlepší ligy světa. Čeští trenéři se mohou těšit na světová jména jako je Ken Hitchcock, konzultant v týmu St. Louis Blues, jenž má na kontě 45 let trenérských zkušeností včetně 1598 zápasů v roli hlavního trenéra. Dále bude přednášet Stephane Waite s 35 lety trenérských zkušeností a 18 lety působením v NHL, kdy trénoval brankáře v týmech Montreal Canadiens a Chicago Blackhawks, se kterými získal dva Stanley Cupy. Radit českým trenérům bude i Mike Kitchen, který má více než 30 let trenérských zkušeností jako hlavní trenér a asistent trenéra v NHL. Působil v týmech Toronto Maple Leafs, St. Louis Blues, Florida Panthers a Chicago Blackhawks. 
 • Mladí hokejisté se budou moci zúčastnit dovednostních tréninků pod patronací Českého svazu ledního hokeje. 
 • Od brzkých ranních hodin se bude hrát mládežnický turnaj kategorie U13 za účastí celku HK Karviná, AZ Havířov, HK Kroměříž a HC Oceláři Třinec. 
 • Připraven je bohatý doprovodný program. Návštěvníci se mohou těšit na soutěže eSportu, vystoupení DJ, kvízy a kuchařskou show. 
 • Vrcholení Dne hokeje bude veřejné sledování zápasu NHL Saturday presented by SAP mezi New York Rangers a Boston Bruins. Fanoušci hokeje budou moci toto utkání společně sledovat od 19:00 hodin na velkoplošné obrazovce.

 

„Jsme nadšení, že budeme moci v českých kulisách po celý den oslavovat všechny rozměry hokeje,“ říká karvinský primátor Jan Wolf a dodává: „Velký dík za podporu patří NHL a TV Nova. Historicky první Den hokeje v Česku představuje skvělou příležitost nejen pro ty, co přijedou do Karviné, ale pro fanoušky z celé země. Jsme velmi potěšeni, že jsme byli vybráni pro premiéru takové události.“ 

Celá akce se objeví i ve zmíněném přenosu zápasu mezi Rangers a Bruins. Sobotní a nedělní duely v hlavním vysílacím evropském čase, jejichž partnerem je SAP, vysílá NHL už pátou sezonu. 

Pro více informací navštivte nhl.com.

  

Předběžná soupiska legend hrajících v zápase veteránů za Karvinou

 

Brankáři

1

Šafránek Dušan

(HC Havířov Panthers U20, HC Slezan Opava, HC Valašské Meziříčí)

35

Raszyk Lukáš

(SK Karviná U20, náměstek primátora Karviné)

51

Volf  Marek

(HC Oceláři Třinec U20, SK Karviná, HC Býci Karviná)

Obránci a útočníci

10

Kučera Miloš

(HC Orlová, SK Karviná, ředitel Gymnázia Karviná)

11

Peterek Jan

(HC Vítkovice, HC Oceláři Třinec, HC Havířov, Lokomotiv Yaroslavl)

12

Rimmel Patrik  

(HC Vítkovice, HC Olomouc, HC Havířov Panthers)

14

Turoň David

(HC Havířov Panthers, HC Znojemští Orli, HC Slavia Praha)

15

Kusý Miroslav

(TJ Havířov, SK Karviná)

16

Folta Petr

(HC Vítkovice, HC Oceláři Třinec, HC Havířov Panthers)

17

Javín Miroslav                

(HC Vítkovice, TJ SKP PS Poprad, AC Zlín, HC Havířov Panthers)

19

Smeták Martin 

(HC Vítkovice, HC Slezan Opava)

22

Sikora Petr ml. 

(HC Oceláři Třinec U20, student Gymnázia Karviná)

23

Kytka Martin

(HC Frýdek-Místek, SK Karvina, HC Orli Orlová 1930)

24

Irgl Zbyněk

(HC Vítkovice, Lokomotiv Yaroslavl, Dynamo Minsk, HC Ocel. Třinec)

25

Badal Aleš

(HC Vítkovice, HC Dukla Jihlava)

33

Prorok Ivo

(HC Litvínov, HC Slavia Praha, HC Vítkovice, HC Plzeň)

46

Polák Roman

(HC Vítkovice, St. Louis Blues, Toronto Maple Leafs, San Josem Sharks, Dallas Stars)

49

Ivan Marek

(HC Zlín, HC Oceláři Třinec, HC Slavia Praha, HC Znojemští Orli, HC Vítkovice)

64

Cartelli Mário

(HC Oceláři Třinec, HC Kladno, HC Havířov Panthers, HC Plzeň)

64

Šedivý Ondrej

(HC Vítkovice, Orli Znojmo, HC Innsbruck, HC Oceláři Třinec, GKS Tychy)

69

Szturc Roman

(SK Karviná, HC Vítkovice, HC Oceláři Třinec, GKS Tychy)

83

Adamský Martin

(HC Plzeň, HC Oceláři Třinec)

 

Hlavní trenér: Vladimír Vůjtek starší

 

U Romana Poláka není jeho účast na utkání ještě potvrzena na 100 procent.

 

 

10.02.2023 -den-hokeje-logo.png Česko a Finsko čeká v březnu jejich historicky první Den hokeje - slavnost, která dává dohromady fanoušky všech věkových skupin, aby oslavili krásu jejich oblíbeného sportu, a spojuje řadu rozličných hokejových zážitků. V Česku se uskuteční 4. března, ve Finsku 17. až 18. března. Součástí budou mimo jiné zápasy hvězd, kurzy pro trenéry i pravidelné televizní vstupy zajištěné partnery soutěže (v Česku televize Nova a její kanály).

Třináctihodinový maraton, na který bude vstup zdarma, začne v deset hodin dopoledne na zimním stadionu v Karviné, zaštiťuje ho i Český svaz ledního hokeje a televize Nova. Mezi jeho největší lákadla se řadí následující:

 • NHL Global Fan Tour se svými interaktivními prvky
 • zápas veteránů včetně někdejších hráčů NHL
 • dovednostní tréninky pro mládež pod patronací ČSLH
 • online trenérský seminář pro mládežnické kouče zaštítěný NHL, ČSLH a trenérskou asociací NHL, jehož se zúčastní i trenéři z nejlepší ligy světa
 • dětský hokejový turnaj a soutěže v e-sportu
 • vystoupení DJ, kvízy, představení zástupců místní komunity a škol
 • veřejné sledování zápasu NHL Saturday presented by SAP mezi New York Rangers a Boston Bruins

"Jsme nadšení, že budeme moci v českých kulisách po celý den oslavovat všechny rozměry hokeje," uvedl karvinský primátor Jan Wolf. "Velký dík za podporu patří NHL a televizi Nova. Historicky první Den hokeje v Česku představuje skvělou příležitost nejen pro ty, co přijedou do Karviné, ale pro fanoušky z celé země. Jsme velmi potěšeni, že jsme byli vybráni pro premiéru takové události."

Celá akce se objeví i ve zmíněném přenosu zápasu mezi Rangers a Bruins. Sobotní a nedělní duely v hlavním vysílacím evropském čase, jejichž partnerem je SAP, vysílá NHL už pátou sezonu.

 

Zdroj: tisková zpráva TV NOVA


nhl-nova-sport.png