Odběrové místo v Karviné zahájilo provoz

odberne_misto.jpg Dnešním pondělním ránem začalo v Nemocnici s poliklinikou v Karviné-Ráji testování pacientů indikovaných Krajskou hygienickou stanicí s podezřením na koronavirus.


odberne-misto-stred.jpg

Speciální odběrový stan pro řidiče a posádky osobních automobilů i pro příchozí pěší a také dvě buňky, které slouží jako zázemí pro zdravotnický personál, postavili v uplynulých dnech hasiči pro občany Karviné a blízkého okolí přímo v areálu Nemocnice s poliklinikou Karviná-Ráj. Odběrové místo bylo zřízeno v zadním traktu nemocnice, lidé se sem dostanou přes parkoviště u Tesca.

"Do areálu vpustíme každého pacienta, který je indikovaný KHS a oznámení o tom, že indikace proběhla úspěšně, dostane pacient do svého mobilního telefonu SMS zprávou. Nově ode dneška mohou praktičtí lékaři také indikovat pacienty k odběru a to prostřednictvím portálu MSK,  který je napojený na servery hygienické stanice a ty nám tu zprávu předají," řekla Věra Murínová, mluvčí NsP Karviná-Ráj.

Pacienti, kteří přijedou autem i pěší, budou vpuštěni do areálu po kontrole identity městským strážníkem. "Samotný odběr probíhá tak, že pacienti, kteří přijedou autem, tak vyčkají na pokyn strážníka MP, vjedou do odběrového stanu, nevystupují z auta, přijde k nim personál zdravotnický, který je oblečen do ochranných prostředků a provede výtěr z nosu nebo krku přes okýnko automobilu," vysvětlila mluvčí.

Poté pacienti odjíždějí zpět do domácí karantény a čekají na oznámení výsledku. Provoz odběrového místa je od pondělí od 8 do 16 hodin. Podle vývoje situace se jeho provoz přizpůsobí. "Touto cestou bych chtěla poděkovat magistrátu za součinnost, kdy nám kolegové nabídli součinnost a instalovali navigační cedule, které nasměrují pacienty správně.  A děkujeme pacientům že nepoužívají hlavní vjezd do nemocnice, který používá rychlá záchranná služba a pacienti, kteří nejsou infikováni nebo nejsou potencionálními rizikovými pacienty s onemocněním COVID-19," uzavřela mluvčí.  

REPORTÁŽ TELEVIZE POLAR