Výstava Když draka bolí hlava má nová překvapení

perex_Když draka bolí hlava_ext.jpg Na zámku Fryštát si můžete prohlédnout filmové kostýmy a rekvizity již ve dvou místnostech.


foto: Lenka Hatašová.jpg Foto: Lenka Hatašová

08.03.2019 – Výstava z natáčení československé pohádky byla rozšířena o další exponáty. Konečně dorazil i samotný drak Čmoudík, který čeká na své dětské obdivovatele v jedné z výstavních místností a který i přes svou velikost působí přátelským a milým dojmem. Expozice byla doplněna o další filmové kostýmy, které jsou kromě výstavních prostor rozmístěny i v zámeckých komnatách, kde se natáčelo. Na obrazových panelech a promítáním krátkých filmů se dozvíte zajímavosti o natáčení, o pohádkovém příběhu, o pohádkových postavách a kromě statických exponátů jsou pro děti připraveny interaktivní prohlídky. Mohou se posadit na královském trůnu, nasadit si královskou korunu a plášť a udělat si pěkné pohádkové foto. Pod dohledem draka Čmoudíka hádat význam slovenských slovíček a zapojit se do dalších her či si zazpívat některou z pohádkových písniček.

Návštěva výstavní síně je zdarma. Kostýmy umístěné v zámeckých komnatách jsou k vidění v rámci I. prohlídkové trasy. Výstavu si můžete prohlédnout od úterý do neděle mezi 10 a 17 hodinou (poslední vstup do výstavní síně v 16.30 h, poslední prohlídka zámku v 16.00 h). Více informací na www.zamek-frystat.cz a tel. 596 387 340.

Ve video upoutávce vás na výstavu zve Petr Šiška, který je spolu s režisérem pohádky Dušanem Rapošem podepsaný pod scénářem.