Pohádková výstava na zámku Fryštát

perex_natáčení na zámku.jpg Nahlédněte do zákulisí natáčení pohádky Když draka bolí hlava.


perex_natáčení na zámku.jpg

01.11.2018 – I po skončení hlavní turistické sezony můžete od úterý do neděle navštívit v čase od 10 do 17 hodin výstavu z natáčení pohádky Když draka bolí hlava. Československá pohádka, kde jedna dračí hlava mluví česky a druhá slovensky, se natáčela také na karvinském zámku Fryštát.

Jednou z hlavních postav je drak Čmoudík, ale nechybí ani králové a královny v podání Kateřiny Brožové, Mirka Šimůnka či Jána Koleníka. Kováře hraje Karel Gott a kovářku Kamila Magálová, potrhlý komorník v podání Osmana Laffity je už jen třešničkou na dortu. Na ty a mnoho dalších postav jako skřeta Blivajze Mira Nogy a samozřejmě na princeznu a prince se určitě zajděte podívat do kina. Jako ve správné pohádce vše dobře dopadne.

Zahajovací výstava je zdarma, od roku 2019 bude výstava v prostorech zámku dále rozšířena. Na pokladně zámku si můžete zakoupit i pohádkové suvenýry – knihu, karty a pexeso. Pohádkovou expozici najdete na výstavní trase zámku, kde současně do 23.12.2018 máte k dispozici panelovou výstavu věnovanou 750. výročí Karviné a jejím osobnostem.

Srdečně zveme.