Pomoc podnikatelům z Moravskoslezského kraje

perex_jednání_smlouva_ilu.jpg Rychlá pomoc podnikatelům z Moravskoslezkého kraje postiženým následky koronaviru.


Podnikáte v Moravskoslezském kraji a museli jste kvůli koronavirové pandemii a mimořádným opatřením vlády omezit své ekonomické aktivity? Hrozí vám krach a život bez příjmů, na které jste byli zvyklí? Budete muset propouštět? Živnostníkům a dalším podnikatelům, kteří na tyto otázky odpoví kladně, nabízí pomoc nový krajský web rychla-rada.cz.

Na tomto webu odborníci z krajských partnerských organizací zájemcům rychle, jednoduše a zdarma pomohou se zorientovat v aktuálně nabízených regionálních, státních i evropských programech. Rychla-rada.cz také nasměruje živnostníky a majitele firem ke konkrétní podpoře a pomůže s podáním žádosti.

„Uvědomujeme si, že koronavirová pandemie bude mít velký dopad na podnikatelské subjekty v regionu, kterým chceme v první fázi nabídnout bezplatnou a rychlou konzultační pomoc.  Podpůrná opatření, která zavádí vláda, se každým dnem mění. Nový web by měl podnikatelům tuto podporu zpřehlednit a přiblížit,“ zdůvodnil vznik nového portálu hejtman Moravskoslezského kraje Ivo Vondrák.

Dodal, že po zhruba dvou týdnech fungování online poradny kraj vyhodnotí potřeby podnikatelů a navrhne další podpůrné aktivity.

„Podnikatelé, živnostníci, kteří se ocitli v tíživé situaci v souvislosti se zavedením opatření kvůli ochraně obyvatelstva před koronavirem, se na webových stránkách dozvědí o dostupné finanční i nefinanční podpoře, kterou náš tým bude pravidelně aktualizovat. Svůj dotaz pak budou moci zaslat skrze formulář konkrétnímu odborníkovi na danou problematiku,“ upřesnil náměstek hejtmana pro regionální rozvoj Jan Krkoška.

Tým odborníků je složen ze zástupců oddělení regionálního rozvoje krajského úřadu, kteří budou výkonnou jednotkou celého systému. Budou odpovídat na příchozí dotazy nebo je dále distribuovat odborníkům z partnerských organizací: Krajské hospodářské komory MSK, CzechInvestu, Moravskoslezského paktu zaměstnanosti, Moravskoslezského inovačního centra Ostrava, společnosti Moravian-Silesian Tourism, BeePartner, Frank Bold Advokáti.

Konzultační podpora bude fungovat ve všední dny od 9:00 až 17:00 hod.