Práce na výstavbě sportovního areálu pokračují

SA_small.jpg Pod Obchodní akademií vyrůstá nový sportovní areál. 


sa-pod-oa-02.jpg

Stavební práce očekávaného sportovního areálu na ulici Leonovova v Karviné-Hranicích pod Obchodní akademií začaly 1. července 2020. Fanoušci netradičních sportů se už teď těší na in-line dráhu, běžeckou dráhu, fotbalové hřiště, dětské hřiště, pumptrack, workout, parkour a streetball.

Chybět nebude ani skatepark, který se stal vítězným požadavkem občanů v participativním rozpočtu města. Plánované ukončení stavby je na konci prosince 2020. „Zatím aktuální čtyři týdny práce jsou znát. Probíhají zemní práce a realizace inženýrských sítí. Úpravou prochází terén, odváží se velké množství zeminy, aby se srovnal,“ popisuje probíhající práce primátor města Jan Wolf (ČSSD).

Rovněž probíhají vytyčování stavebních objektů, realizace drenáží, čerpací jámy a vody, nechybí pokládka kanalizace. Bylo odstraněno staré oplocení a naváží se potřebné kamenivo a štěrkopísek. „Příznivé klimatické podmínky a slunečný podzim jsou snad zárukou dokončení podle časového harmonogramu. Doufám, že všichni, kteří se na sportovní areál těší, tak budou moct sportovat podle svých představ,“ dodává primátor Karviné Jan Wolf (ČSSD)