Průmyslová škola se zapojila do mezinárodního projektu

perex_MakeYourWay_SPŠ.jpg Díky Make your way budou mít žáci přehled o posledních trendech technických oborů.


perex_MakeYourWay_SPŠ.jpg

22.10.2019 – Střední průmyslová škola Karviná hostila v rámci mezinárodního projektu Make your way zahraniční návštěvu. „Náplň projektu je taková, že se vyměňuje dobrá praxe se středními školami a společnostmi, které se zabývají technickými obory,“ vysvětlila projektová manažerka Nikola Mináriková.

Zástupci školství a společností ze Španělska, Portugalska a Polska se zajímali o vybavení školy a možnosti výuky, které studenti díky špičkovému vybavení odborných učeben mají.  „Máme obrovské štěstí, že naši učitelé jsou dobře vybaveni jazykově a mohou se účastnit vzdělávacích kurzů v anglickém jazyce v rámci programu Erasmus +,“ vysvětlila Česlava Lukaštíková, ředitelka SPŠ Karviná. Hosté si prohlédli odborné učebny mechatroniky, CNC strojů, učebnu kolaborativních robotů, CNC dílnu, učebnu výpočetní techniky s 3D tiskovým centrem i nejnovější učebnu virtuální reality. Mohli srovnávat zázemí karvinské školy se zázemím v jejich zemi. „Jsem velmi rád, že tato škola je na území Karviné, protože je velkou motivací pro žáky základních škol. Nabízí výborné podmínky k dalšímu studiu a přípravu na povolání,“ řekl náměstek primátora Andrzej Bizoń (nestr. za ČSSD).

Zahraniční hosté jsou také důležitými partnery v programu Karviná všemi deseti. „Protože řešíme náplň programu Karviná všemi deseti a Digitální laboratoře, které jsou trendem ve světě, zjistili jsme, že Španělé a Portugalci jsou v technologiích v popředí. Proto jsme neváhali a zapojili jsme se do projektu Make your way. Je fajn vidět, jak to jinde v Evropě dělají a vzít si z toho příklady nové praxe, na co si dát pozor a podobně,“ řekl náměstek primátora Lukáš Raszyk (ČSSD). Projekt Make your way funguje i opačným směrem, zástupci našeho regionu včetně Karviné budou mít možnost vyjet do zahraničí a porovnat jejich zázemí a výsledky. Výstupem budou výukové materiály, které sestaví projektoví manažeři ve spolupráci s pedagogy. Přeloženy budou do všech jazyků a budou se aplikovat ve školách.