Sledujte vysílání z přírodovědné stanice

krajta_small.jpg Karvinský Juventus nabízí živý přenos z přírodovědné stanice.


Zájemci mohou na YouTube kanálu statutárního města Karviné sledovat živý přenos z přírodovědné stanice Střediska volného času Juventus Karviná. Aktuální hvězdou je samec krajty kobercové, kamera však bude postupně zachycovat život i v dalších teráriích přírodovědné stanice.

„Děti už řadu měsíců nemohou navštěvovat kroužky, proto jsme nejen jim chtěli alespoň takto na dálku nabídnout kontakt se zvířaty, která jsou chována v přírodovědné stanici. S tímto nápadem přišel zástupce ředitele SVČ Juventus Jan Firla. Kameru budeme postupně přemisťovat i k jiným teráriím,“ říká náměstek primátora pro kulturu, sport a školství Andrzej Bizoń (nestraník za ČSSD).

Kamera aktuálně snímá terárium se samcem krajty kobercové. V nejbližší době očekáváme přírůstek do krajtí rodiny a kamera se tak následně přesune právě k teráriu se samičkou. „Počítáme s tím, že přenos z přírodovědné stanice bude probíhat až do doby, kdy se děti vrátí do kroužků. Přes monitory počítačů, mobilní telefony nebo přímo na obrazovce televize budou v budoucnu moci nejen děti sledovat život hroznýše, užovky, korálovky, gekončíků, gekonů či hroznýšovce,“ dodává náměstek primátora Andrzej Bizoń (nestraník za ČSSD).