Spartan Training Group Karviná se do toho umí opřít

O květnové akci těchto aktivních nadšenců, která se nesla v duchu charity, jsme vás informovali v letním dvojčísle Karvinského zpravodaje (str. 5). Na tomto místě přinášíme pohled na dva soutěžní víkendy, které přes léto Spartan Training Group Karviná absolvovala.

Kouty nad Desnou (23.–24. června 2018)

Závod série Spartan 2018 a účast ve všech třech kategoriích Spartan – Super, Sprint a Kids. Barvy města hájili hrdě se svou vlajkou, kdy si šáhli na dno svých sil, ale všichni závod úspěšně dokončili. V kategorii Spartan Super obsadili pěkné 12. místo v konkurenci 183 týmů. Zajímavou kategorií byla Spartan Kids pro nejmladší závodníky od 4 do 14 let. Mezi nimi se poprvé postavila na start Patricie Pavlíčková. Maminka Romana Suchánková říká: „Paťa se na svůj první závod neskutečně těšila, byla nervózní a bála se, že to nezvládne. Po startovním výstřelu jsem běžela vedle závodní dráhy s ní a neustále ji podporovala. Do cíle doběhla šťastná a spokojená, že má konečně medaili. Rozhodně to nebyl její poslední závod, protože byla velmi nadšená ze zdolávání překážek a příště chce opět závodit. Od malička jsem Paťu vedla ke sportu, má ráda plavání, jezdí na kole a jako správná Spartanka s námi chodí pravidelně trénovat nejen na workoutové hřiště, ale i na silové tréninky. Zkrátka, tak jak závodění chytlo mne, tak chytlo i ji.“

Kubínska hoľa (14.–15. července 2018)

Slovenský ski areál hostil Spartan Trifecta Weekend, na kterém nemohl chybět ani karvinský tým. Petr Sznapka přináší pohled na tuto akci očima aktivního účastníka a trenéra skupiny v jedné osobě: „Spartan Trifecta Weekend  znamená tři obtížnosti závodu Spartan ve dvou dnech. Celkem nás vyrazilo šest, každý s jinými ambicemi a každý na určitou trať. První den byl na programu Beast, což znamená závod 20+ km s 30+ překážkami. Po příjezdu na místo nám bylo hned jasné, že to bude náročný závod, ale realita byla ještě horší. Organizátoři si pro nás připravili trať dlouho kolem 22 kilometrů s převýšením přes 1 600 metrů. Navíc vzhledem k profilu tratě nám doslova neustále hořely nohy. Závod byl sice náročný po fyzické stránce, ale hlavní roli hrála také hlava, protože sotva jsme se vyškrábali na kopec, už nás to hnalo zpátky dolů jen proto, abychom si ten kopec vyšlapali ještě jednou a ještě výš. Tento závod nás z týmu absolvovalo a dokončilo celkem pět. Do závodu Super, což je 12+ kilometrů a 20+ překážek, jsme nastoupili celkem tři. Na srdci nás hřálo, že to nejhorší máme už za sebou, ale i tak to byl náročný závod. Délka tratě byla tentokrát kolem 15 kilometrů s více jak kilometrovým převýšením. Opět nám organizátoři brnkali na nervy tím, že jsme sbíhali kopce hned poté, co jsme na ně vystoupali. Příprava na závod v kopcích a na simulovaných překážkách se opět vyplatila. Po dokončení tohoto závodu jsme byli překvapivě namotivováni si rychle odběhnout ještě ten zbývající a nejkratší Sprint. Do toho kopcovitého pekla jsme za nás vyběhli jen dva. Už bylo skutečně znát, co máme za sebou, ale vidina cíle nás hnala dopředu těch 5+ kilometrů a přes 15+ překážek. Závod byl nakonec dlouhý 7 kilometrů s převýšením téměř 600 metrů. V cíli nás za odměnu čekala kromě medaile za dokončení závodu také vydřená Trifecta Weekend finišerská medaile.“

Blahopřejeme všem závodníkům. Jmenovitě Pavle Valové za 6. místo na trati Beast, Lukáši Lesniakovi za 12. místo na Beastu a za 10. místo na trati Super. Velké uznání patří celému týmu, který v mezinárodní konkurenci 101 týmů obsadil úctyhodné 17. místo.

Přejeme hodně zdaru v dalších závodech.

Fotografie ze závodu Spartan Trifecta Weekend poskytla Spartan Training Group Karviná.