Sportovní den s charitativním během splnil svůj účel

perex_sportovní den.jpg Běžci Karviná RUN 2019 spolu s lidmi dobré vůle vybrali více než 150 tisíc korun.


perex_sportovní den.jpg Mezi běžci nechyběli ani extraligoví házenkáři Baníku. Foto: Milan Haluška

30.09.2019 – Nedělní odpoledne v areálu Loděnice přilákalo všechny, kteří se chtěli seznámit se sportovní nabídkou našeho města a současně podpořit dobrou věc. Akci zhodnotil garant Sportovního dne náměstek primátora Karviné Andrzej Bizoń.

Jsem velmi rád, že se povedl náš záměr rozšířit charitativní běh o oslavu 100. výročí organizovaného sportu v Karviné. Důležité bylo, že se jednalo o aktivní oslavu, což při zapojení karvinských sportovců byla opravdu trefa do černého. Nabídka sportů na jednom místě byla opravdu pestrá, od zimních přes halové po vodní. Všechny zapojené spolky a kluby se nejen prezentovaly, ale také přímo předvedly své dovednosti všem přítomným. Díky tomu si děti i dospělí tyto aktivity mohli rovnou na místě vyzkoušet, a o to šlo především. Celé podzimní odpoledne se neslo v duchu hlavní myšlenky: „Udělej něco pro sebe a pomoz i potřebným“, tento ušlechtilý cíl pomohli naplnit všichni běžci, kteří uhradili registrační poplatek, ale také ti, kteří se přišli podívat a přispěli na transparentní účet. Vybralo se více jak 150 tisíc korun na herní prvky v zahradě mateřské školy Klíček, takže i handicapované děti si díky této akci užijí více pohybu.

Akce se povedla a věřím, že nebyla poslední svého druhu, vždyť potřebných skupin, které potřebují naši pomoc, tu máme dost. Jde jen o to spojit své síly a uspořádat například další charitativní běhy v různých kategoriích, které jsou populární a dokáží přitáhnout lidi. Podpora zdravého životního stylu je na místě, proto si mohli zájemci na místě nechat poradit se zdravou výživou nebo si nechat změřit BMI či krevní tlak.

Chtěl bych poděkovat všem, kteří se do akce zapojili a organizátorům, kteří investovali svůj volný čas na přípravu a realizaci takto náročné akce. Rád bych také vyzdvihl účast prvoligových sportovců, kteří si přes nabitý víkendový program našli čas a na akci dorazili.