Karviná rozdá svým občanům tašky na třídění odpadu

odpady1.jpg Každá karvinská domácnost může od pondělí 01.10.2018 získat set tašek na třídění odpadu.


odpady1.jpg

27.09.2018 - Statutární město Karviná začne v pondělí 01.10.2018 rozdávat svým občanů sadu třídících tašek na odpady. Rozdáno bude 1 500 sad obsahující tašky na sklo, plasty a papír. K dispozici budou dva druhy setů. Menší o objemu 20 litrů (250 x 400 x 250 mm) a větší o objemu 40 litrů (370 x 500 x 260 mm). Každá karvinská rodina má nárok na jeden z uvedených setů. Výrobu tašek financovali rovným dílem Moravskoslezský kraj a EKO-KOM.

„Podmínkou pro obdržení třídících tašek je být občanem města Karviné. Lidé se tak budou muset prokázat platným občanským průkazem s trvalým pobytem na území města. Dále musí být nájemcem nebo vlastníkem bytu či rodinného domu v Karviné,“ říká vedoucí Odboru komunálních služeb Jana Maierová.

K rozdávání vlastních setů tašek se v letošním roce přidá také společnost RESIDOMO, která je největším soukromým vlastníkem bytového fondu v Karviné. Po ekologických projektech v Beskytech se společnost rozhodla podpořit životní prostředí i ve městech. „Letos jsme se rozhodli tyto projekty rozšířit i do měst a maximálně podporovat myšlenku třídění odpadů tak, aby se ho znovu využilo co nejvíc, a my jsme tím pomohli šetřit přírodu. Už v pondělí začneme rozdávat 1500 sad tašek v Karviné, do konce roku jich našim nájemníkům rozdáme ještě několik tisíc v Ostravě a Havířově,“ upřesnil generální ředitel RESIDOMO Jan Rafaj.

K dispozici budou také speciální boxy na třídění pro podnikatele, prioritně pro účastníky Akademie Restart, kterou pořádá RESIDOMO již v listopadu.

 

MÍSTA PRO VYZVEDNUTÍ SETŮ TAŠEK

pouze pro občany bydlící mimo byty společnosti RESIDOMO

  • podatelna Magistrátu města Karviné, Budova B, K. Śliwky 618, Karviná-Fryštát, přízemí, kancelář č. 35 a č. 36,
  • na informacích budovy C, K. Śliwky 50/8a, Karviná-Fryštát, přízemí,
  • v Informačním centru města Karviné, Masarykovo náměstí čp. 71/26, Karviná-Fryštát,
  • Odbor komunálních služeb, Budova B Magistrátu města Karviné, K. Śliwky 618, Karviná-Fryštát 1. patro, kancelář č. 62.

pouze pro občany bydlící v bytech společnosti RESIDOMO

  • V Komunitním centru Archa, ul. Havířská 1189, v Karviné-Novém Městě.