V Business Gate vznikla podnikatelská komunita

IMG_20170811_145214.jpg Víc hlav víc ví, řekli si karvinští podnikatelé.


Na vlně úspěšných aktivit za poslední rok a půl v oblasti podpory podnikání, propojování studentů s praxí a praktickém vzdělávání, vzniká v karvinském Business Gate komunita spojující všechny lidi s podnikatelskými sny a ambicemi.

IMG_20170811_145214.jpg

Lidové rčení víc hlav víc ví zde přesně platí. Podnikání není lehká cesta, není to o rychlém zbohatnutí ani o každodenním luxusu. Je to o tvrdé dřině, těžkých rozhodnutích a psychickém tlaku. Výsledek ale stojí za to. Když se bavíme o problémech, kterým podnikatelé čelí, většinu z nich dokáží vyřešit spíše ve skupině než v samotě. A to je hlavní důvod proč podnikatelská komunita vzniká.

Hlavním jádrem komunity budou mastermindové skupiny. Jedná se o pravidelně se scházející skupinu podnikavců, kteří si různými způsoby navzájem pomáhají v dosažení svých cílů. Protože v podnikání je vše o dosažení cílů. Ve skupině se mísí úspěšné příběhy, z kterých si účastníci berou to nejlepší a problémy, které se řeší pomocí kolektivního kreativního myšlení.

Také pod záštitou Podnikatelské komunity Karviná budou pořádány workshopy zaměřené na rozvoj dovedností a kompetencí vycházejících z potřeb členů komunity. Do Business Gate budou také zváni již úspěšní podnikatelé, kteří již dosáhli podnikatelského úspěchu a mohou své zkušenosti nasdílet ostatním. Ale nečekejte žádné povrchní povídání si a plácání po ramenou, v debatách se půjde do hloubky a praktičnosti.

Komunita je otevřená pro všechny, kdo mají podnikavého ducha. Nemusí mít zatím ani plán nebo nápad, jde o způsob myšlení a o fakt, že zaměstnání není cesta pro každého.

Realizováno v rámci projektu Podnikatelská komunita Karviná. Tato aktivita je realizována v rámci aktivit projektu SAD mikrograntů jako nástroj strukturovaného dialogu mezi mládeží a městem. Aktivita je financována z rozpočtu statutárního města Karviné a grantového programu Erasmus+“, S PODPOROU STATUTÁRNÍHO MĚSTA KARVINÉ.