V Karviné byl překonán český rekord v mytí rukou

dron02.jpg Stalo se tak při oslavě Májového dne zdraví.


dron02.jpg

06.05.2022 – V areálu Loděnice v parku Boženy Němcové si na jednom místě najednou dezinfikovalo své ruce 2 045 osob. Karviná tak ve čtvrtek 5. května 2022 překonala rekord z roku 2009, kdy si v rámci Světového dne mytí rukou dezinfikovalo v areálu Fakultní nemocnice Ostrava své dlaně 1 067 lidí.

 Nemocnice Karviná-Ráj společně se statutárním městem Karviná a Moravskoslezským krajem poprvé uspořádaly Májový den zdraví. Ten měl připomenout Světový den hygieny rukou, který letos připadl na 5. května. „Jedním z úkolů naší nemocnice je působit preventivně na veřejnost v oblasti zdraví. Rádi jsme uspořádali tuto akci jejíž součástí je pokusit se překonat český rekord v hromadné dezinfekci rukou a ukončit toto „covidové“ období. Mám radost, že se nám to podařilo a Karviná bude ode dnešního dne zapsaná v české knize rekordů“ řekl k akci ředitel Nemocnice Karviná-Ráj Ivo Žolnerčík.

 Součástí Májového dne Zdraví, který proběhl v areálu Loděnice v parku Boženy Němcové, byly beseda se Srdcaři Karviné, možnost vyšetření zraku, konzultace s lékaři, sportovní aktivity pro děti, akustický koncert zpěváka Marka Ztraceného a pokus o překonání českého rekordu v dezinfekci rukou.

 „Jsem rád, že na Májový den zdraví dorazilo na karvinské Lodičky tolik lidí a zúčastnili se pokusu o překonání českého rekordu v dezinfekci rukou. Ten se podařilo po 13 letech překonat. Najednou si své dlaně dezinfikovalo 2 045 lidí. Karviná má tak nejen nejšikmější sakrální stavbu v České republice, tedy kostel svatého Petra z Alkantary, ale také nově již zmiňovaný rekord,“ řekl primátor Karviné Jan Wolf (ČSSD).