V Karviné bylo vybudované odběrové místo

odberne_misto.jpg Celkem sedm odběrových míst u různých nemocnic v Moravskoslezském kraji už vybudovali v souvislosti s nákazou koronavirem Covid-19 příslušníci Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje ve spolupráci s kolegy ze Záchranného útvaru HZS ČR v Hlučíně.


stankarvina-6-.jpg

Další dvě odběrová místa přibyla k dosavadním pěti v úterý 17.3.2020 odpoledne a večer v karvinské a krnovské nemocnici. Už ve středu večer by mohlo být pro testování nákazy připraveno osmé zařízení – v areálu Nemocnice ve Frýdku-Místku.

Speciální odběrové stany jsou určeny pro řidiče či osádky osobních automobilů i pro pěší příchozí. Jde o velký stan, do kterého občan přijede osobním automobilem, nevystupuje z něj a zdravotní sestra mu odebere potřebný vzorek přímo ve vozidle. Součástí stanu jsou dvě stavební buňky jako zázemí pro zdravotnický personál, který vzorky od občanů odebírá.

Dosud hasiči postavili taková odběrová místa v areálu Fakultní nemocnice Ostrava a Městské nemocnice Ostrava, ve Slezské nemocnici Opava, v Nemocnici s poliklinikou v Havířově a v Nemocnici Třinec-Sosna.

por. Mgr. Petr Kůdela
tiskový mluvčí
HZS Moravskoslezského kraje

FOTO: HZS Moravskoslezského kraje

stankarvina-2-.jpg

stankarvina-5-.jpg