Výročí 750 let Karviné očima dětí pokračuje

perex_výstava_ZUŠ.JPG Přijďte se až do 31.10.2018  podívat, jak zajímavě vidí své město učitelé a děti základních škol.


úvodní_výstava_ZUŠ.JPG

Oslava významného výročí města není jen o vzpomínání pamětníků, ale také o současném pohledu mladé generace, která se na svou příležitost k zápisu do dějin teprve připravuje. Zajímavý pohled na jubileum města tak nabídla od 01.02.–30.06.2018 výstava kolektivních prací žáků základních škol v jednom z pavilonů ZUŠ Bedřicha Smetany v Karviné-Mizerově. Na základě dohody mezi statutárním městem Karviná a ZUŠ Bedřicha Smetany máte možnost navštívit poutavou výstavu až do 31.10.2018.

Výstavní expozice oslavují výročí Karviné a jejich příprava svedla dohromady žáky vždy dvou škol. Celkem tedy šest nevyužitých tříd pavilonu E v Čajkovského ulici vzdává do konce června hold karvinské historii, lázeňství, sportu, školství, kultuře či životnímu prostředí.

Výstava je přístupná veřejnosti mimo svátky ve čtvrtky vždy v celou hodinu, a to v 15, 16 a 17 hodin do počtu maximálně deseti lidí. Organizované skupiny si mohou na tel. č. 596 387 488 objednat páteční prohlídku v 9 nebo 10.30 hodin. Vstup je zdarma a stojí opravdu za to, jak se přesvědčili na vernisáži zástupci jednotlivých škol a vedení města. Náměstek primátora a garant výstavy Karel Wiewiórka (KSČM) nešetřil chválou: „Čekal jsem s obavami, co z toho vzejde, ale musím uznat, že je to něco úžasného, něco opravdu krásného. Před zahájením této výstavy jsme si jednotlivé učebny s řediteli a ředitelkami základních a mateřských škol procházeli a musím konstatovat, jak se i jim výstava líbí a jak zdařilý je výsledek jejich práce. Rád bych poděkoval zaměstnancům odborů rozvoje a majetkového za jejich úsilí, organizaci a vytvoření podmínek pro výstavu. Mám velkou radost, že něco takového vzniklo, že se jako město můžeme něčím takovým pochlubit.“