Vzpomínáte si na 725. výročí?

logo.jpg Pro úplnost ještě pár vzpomínek na 725. výročí v roce 1993. 


Na 725. výročí v roce 1993 si jistě ještě mnozí vzpomenou. Jeho součástí byla například soutěž o nejkrásnější výkladní skříň, mistrovství České republiky žen v judu, 1. kolo okresní ligy biatlonu žactva, městský turnaj středních škol a učilišť v házené a soutěž pro děti Naše město po staletích. 

setkání.jpg

Konala se také výstava výrobků a služeb podnikatelů okresu Karviná, vyšla brožura o městě, vyráběly se upomínkové předměty z keramiky, plakáty a pamětní listy.

Nechybělo ani setkání karvinských rodáků. Uskutečnilo se 25. června v knihovně v Karviné-Fryštátě. Pozváno bylo 50 rodáků. Zahrála kapela Slezan, zpěvem a slovem provázel Boleslav Sedláček, 

Vrcholem oslav bylo tehdy slavnostní zasedání městského zastupitelstva, které se konalo 26. června. Doprovázel ho pochod mažoretek, vystoupení sborů, přičemž hymny se zhostil soubor Przyjaźń, a také projev tehdejšího starosty Jaroslava Věncka. 

725. výročí bylo teprve druhou oslavou první písemné zmínky o našem území, úplně první oslavy byly ty k 700 letům, o kterých jsme již psali v minulých článcích

822_0_sbirka_obrazoveho_materialu_fotografii_a_fotonegativu_neinv_5763-27.jpg

822_0_sbirka_obrazoveho_materialu_fotografii_a_fotonegativu_neinv_5763-7.jpg

Pramen: Karvinské noviny a materiály Státního okresního archívu Karviná