Změny v provozu autobusových linek a omezení

autobus_small.png Autobusy na příměstských i městských linkách budou jezdit v prázninovém provozu.


autobus.png

17.03.2020 – Na základě aktuálního vývoje šíření koronaviru v České republice jsou na příměstských i městských autobusových linkách v Karviné zavedena tato opatření: 

Do autobusu je možné nastoupit pouze s ochrannou obličeje (respirátor, rouška, šátek, šála)

Příměstská autobusová doprava – nástup zadními a prostředními dveřmi, doprava bez placení v hotovosti řidičům (pokud občan chce, může pípnout kartou platební či předplacenou KODIS kartou – protože řada cestujících má již zaplaceny měsíční, roční předplatné) nebo cestovat zdarma. Platí rozhodnutí Moravskoslezského kraje a KODIS z minulého týdne o zavedení „školního“ režimu jízdních řádů od dnešního dne, tj. pondělí 16.03.2020 do 31.03.2020. Změny jízdních řádů musí cestující sledovat na webech dopravců, ODIS, apod. – dopravce není schopen je fyzicky vylepit na zastávkách.

Místní autobusová přeprava Karviná – nástup zadními a prostředními dveřmi, doprava bez placení v hotovosti řidičům (pokud občan chce, může pípnout kartou platební či předplacenou KODIS kartou – protože řada cestujících má již zaplaceny měsíční, roční předplatné) nebo cestovat zdarma, a platí nové rozhodnutí Odboru školství a rozvoje MMK o zavedení „školního“ režimu jízdních řádů od středy 18.03.2020 do 31.03.2020. Rovněž tyto změny jízdních řádů musí cestující sledovat na webech dopravců, ODIS, apod. – dopravce není schopen je fyzicky vylepit na zastávkách.

Odbor školství a rozvoje magistrátu přislíbil dopravci ČSAD Karviná, a.s., jehož řidiči mají děti ve věku 3-10 let, zajištění služby péče o takové děti ve školských zařízeních zřizovaných městem Karviná (ve skupinách po maximálně 15 dětech).

covid_doporuceni_cestujicim_resized_20200316_033137311.jpg