Stavební úpravy krytého bazénu jako jedna z priorit města

perex_bazen-vizu_ilu.jpg Unikátní sportoviště osloví svou nabídkou opravdu každého.


perex_bazen-vizu_ilu.jpg

Za moderní  fasádou, která se díky architektonickým prvkům stane dominantou lokality, najdou návštěvníci řadu vylepšení. Na své si přijdou nejen závodní a rekreační plavci, ale také rodiny s dětmi či příznivci wellness služeb.

Přístavba rekreačního bazénu s atrakcemi vytvoří s bazénem plaveckým i tím pro neplavce propojený prostor. Další novinkou je přístavba wellness centra se saunami a whirlpoolem. Studie počítá i s venkovními terasami, masážemi nebo například se samoobslužným bufetem v místě dnešní restaurace. Posezení se dočkáme i u samotného bazénu, kde se počítá s malou tribunou. Pochopitelně dojde k modernizaci šaten, ale také ke kompletní výměně technologického srdce objektu se svou vzduchotechnikou, úpravnou bazénové vody či výměníky.

Krytý bazén slouží od roku 1987 pro rekreaci i jako zázemí pro sportovní kluby, školy i širokou veřejnost. Návštěvníci si zvykli, že bazén funguje celoročně, ten však od svého zprovoznění neprošel zásadní rekonstrukcí. Vizualizace ukazují, že se nebude jednat pouze o kosmetické úpravy, ale o modernizaci, kterou si unikátní bazén – osm 25metrových drah mají v republice jen tři další bazény – i jeho návštěvníci opravdu zaslouží. Plánované úpravy pak jistě ještě zvýší zájem široké veřejnosti, což zohledňuje i nárůst parkovacích míst, bezbariérové přístupy a pohodlná přístupová rampa.

18.07.2018 – V současné době je vydáno územní rozhodnutí a připravuje se dokumentace pro stavební povolení. Podrobnější informace z úst primátora Karviné Jana Wolfa (ČSSD) a ředitele STaRS, s.r.o. Petra Dyszkiewicze v reportáži TV Polar

O aktuálním průběhu vás budeme nadále informovat.