Město ocenilo nejlepší žáky základních škol

perex_ocenění žáků_2019.jpg Kromě prospěchu a reprezentace školy se oceňovala i výrazná žákovská osobnost.


perex_nejlepší žáci_2019_badminton.jpg

21.06.2019 – Zástupci vedení města se setkali s nejlepšími žáky základních škol. Jde o každoroční tradici na konci školního roku, kdy jsou oceněny vynikající studijní výsledky, úspěchy v žákovských soutěžích, ale také výrazné žákovské osobnosti, které například sami od sebe pomáhají slabším spolužákům nebo se ve svém volném čase věnují charitě a dobrovolnictví. „Nadaných dětí je v Karviné velká spousta, jsem rád, že se v různých oblastech vzdělávají a mají úspěchy. Je to takové drobné poděkování za to, že se snaží, že na sobě pracují. Věřím tomu, že svůj potenciál v rámci Karviné jednou využijí,“ řekl primátor Karviné Jan Wolf (ČSSD), který poděkoval oceněným žákům společně se svým náměstkem Andrezejem Bizoněm (nestr. za ČSSD) a vedoucí Odboru školství a rozvoje magistrátu Martinou Šrámkovou. 

Mezi oceněnými byl například Tomáš Břenek. Zaměřil se na životní prostředí a cesty, jak ho zlepšit. Dle jeho slov je pro něj čest, že byl vybrán a oceněn. „Pomáhám životnímu prostředí v kroužku Globe na ZŠ Dělnická. Vadí mi, že lidem moc nezáleží na planetě,“ vysvětlil Břenek.

Zlepšit vztahy mezi lidmi, ukázat jim, že se mají o sebe víc zajímat a být k sobě laskaví, se zase snaží Eliška Mazurová, která zorganizovala akci v rájecké nemocnici u příležitosti světového Dne laskavosti. „Jsem zastáncem toho, že radši pomáhám a něčemu přispívám, než kdybych seděla doma a nic nedělala,“ řekla žákyně ZŠ Cihelní.

Protože se setkání se zástupci vedení města uskutečnilo letos v prostorách zimního stadionu, tak kromě společného oběda pro ně byla připravena prohlídka jednotlivých provozů a zázemí. Nechyběla ani sportovní vložka, kdy si všichni žáci pod dohledem zkušeného trenéra zahráli badminton.

Kromě zážitků ze společného setkání si žáci odnesli dárkový poukaz, pamětní list a knihu.

Ocenění za dlouhodobě vynikající prospěch

Tomáš Břenek (ZŠ a MŠ Dělnická), Veronika Peniašková a Nikola Miškovič (ZŠ a MŠ Mendelova), Kateřina Limová (ZŠ a MŠ Školská), Veronika Jančičková (ZŠ a MŠ U Studny), Karol Divald a Matěj Blažek (ZŠ a MŠ U Lesa), Jakub Seriš (ZŠ a MŠ Borovského), Jakub Kubisa (ZŠ a MŠ Slovenská), Monika Jančová a Michal Juraszek (ZŠ a MŠ Majakovského) a Adam Gaher (ZŠ a MŠ Prameny)

Za reprezentaci města v žákovských soutěžích

Josef Slepčík (ZŠ a MŠ Družby), Adéla Orszuliková (ZŠ a MŠ Dělnická), Ladislav Plachetka (ZŠ a MŠ Školská), Janis Bojko (ZŠ a MŠ Borovského) a Nela Drechslerová (ZŠ a MŠ Slovenská)

Výrazná žákovská osobnost

Damian Toráč (ZŠ a MŠ Družby), Gabriela Kubartová (ZŠ a MŠ U Studny), Kamila Štěrbová (ZŠ a MŠ Prameny), Sabina Svrčková a Eliška Mazurová (ZŠ a MŠ Cihelní), Barbara Januszová a Dawid Šmatlava (ZŠ a MŠ s polským jazykem vyučovacím)