Město přispívá na ozdravné pobyty dětí

p0035_04_09_2015_korc - kopie.jpg Léčebné pobyty posilují jejich imunitu.


p0035_04_09_2015_korc - kopie.jpg

06.11.2023 – Odborný léčebný ústav Metylovice, příspěvková organizace Moravskoslezského kraje, ve spolupráci s městem Karviná nabízí rodičům využití možnosti léčebných pobytů a posílení imunity dětí v Moravskoslezském sanatoriu.

 Co se v sanatoriu léčí?

Nadváha, obezita, časté infekty horních cest dýchacích, astma, skolióza, vadné držení těla, nemoci svalové a kosterní soustavy. Děti zde cvičí pod dohledem fyzioterapeutů, navštěvují bazén, whirlpool, solnou jeskyni, saunu, mořskou lázeň, denně inhalují vincentku, ve volném čase podnikají výlety do přírody.

 Co pro to jako rodiče musíte udělat?

Stačí jen navštívit dětského lékaře, zda je vaše dítě indikováno k danému pobytu a k vystavení návrhu do léčebny a podat vypsaný návrh na příslušnou zdravotní pojišťovnu ke schválení.

 Kolik pobyt stojí?

Léčba dětí je zcela hrazena z veřejného zdravotního pojištění.

 Jaký je termín pobytu?

Od 2. do 30. ledna 2024.

Jak je to s dopravou?

Doprava bude organizována hromadně statutárním městem Karviná.

 Jak si zajistit místo k pobytu?

Zarezervujte si jej u paní Hany Hamrlové do 25.11.2023 buď telefonicky na čísle 733 190 215 nebo e-mailem hana.hamrlova@olum_cz, od pondělí do pátku v čase od 8 do 15 hodin. Uveďte jméno dítěte a telefonní kontakt na vás. Bližší informace o pobytu a léčebně získáte na webu www.olum.cz. Pobyty nejsou určeny pro zdravé děti bez indikace. Léčebna během pobytu zajišťuje výuku v plném rozsahu od 1. do 9. ročníku základní školy v moderně vybavených učebnách včetně výuky cizích jazyků. Docházka dětí se započítává, děti nemají absenci.