ADRA - školení pro nové zájemce o dobrovolnictví

18. 05. 2021, 16:00 - 18. 05. 2021, 19:00

4942-skoleni-karvina-18-5-21.jpg

Typ: Jiné akce

Organizátor: ADRA

Místo konání: Nadace OKD, Karola Śliwky 149/17, Karviná-Fryštát

Jsme tady a stále pomáháme s propojováním těch, kteří pomoc potřebují s těmi, kteří pomoc nabízejí.

Osobní kontakty mezi lidmi jsou už nějakou dobu velice omezeny. Často je nahrazuje komunikace zprostředkovaná moderními technologiemi. Ne všichni mohou tyto možnosti využívat. Mám na mysli převážně seniory v domácnostech.

Pro ně se uzavřel okolní svět a mnohdy nemají žádný kontakt. Pro tyto spoluobčany realizujeme již několik let dobrovolnický program Dobrovolníci domů. Nastává jarní období stvořené pro procházky s doprovodem nebo posezení na lavičce doplněné povídáním.

Hledáme ochotné a milé lidi, kteří by rádi věnovali trochu ze svého času a vlídným slovem by potěšili osamělého seniora. K zájemcům v tomto období přistupujeme také individuálně, aby nemuseli čekat na pravidelná školení. Ta slouží k poskytnutí veškerých informací, které by dobrovolník měl znát. Samozřejmě, pokud situace dovolí, takovéto školení již uspořádáme.

Chceme také oslovit seniory a hendikepované osoby v domácnostech, kterým chybí lidský kontakt, povídání a společník, aby neváhali a kontaktovali nás pro více informací: Žaneta Urbańská, koordinátorka dobrovolníků v Karviné, mobil: 736 673 382, zaneta.urbanska@adra.cz .