Cyklo vyjížďkový den na Železné cyklotrase

17. 06. 2021, 10:00 - 17. 06. 2021, 14:00

Typ: Sport

Organizátor: statutární město Karviná

Železná cyklotrasa II.jpg

14.06.2021 – Ve čtvrtek 17.06.2021 se uskuteční na „Železné cyklotrase“ speciální cyklovyjížďkový den. Akce je pořádána v rámci propagace společného česko-polského projektu „NA KOLE PO ŽELEZNÉ CYKLOTRASE“, který realizovala Karviná společně s partnerskými obcemi Petrovice u Karviné, Godów, Zebrzydowice a městem Jastrzębie-Zdrój.

Pro cyklisty, kteří projedou českou část „Železné cyklotrasy“ v době od 10 do 14 h, budou připraveny propagační předměty. Ty budou rozdávány do vyčerpání zásob na dvou místech. Jedná se o lokality, kde „Železná cyklotrasa“ protíná hranici české a polské republiky – první stanoviště bude u horního konce ulice Žižkovy v Karviné, kde na polské straně v Zebrzydowicích navazuje ulice Jutrzenki, a to v době od 10 do 11 hodin. Druhé stanoviště bude u hraničního přechodu v Petrovicích u Karviné - Závada/Golkowice, a to v době od 13 do 14 hodin. Obdobná akce bude ve stejnou dobu probíhat také na polské straně cyklotrasy. Z cyklistické vyjížďky bude pořízena fotodokumentace pro účely propagace projektu. Uvítáme, když zašlete Vámi vytvořené fotografie z cyklovyjížďky po „Železné cyklotrase“ na e-mail: miroslav.kostroun@karvina.cz.

 Vzhledem k současným epidemickým opatřením je tato vyjížďka koncipována jako hromadná akce s rozprostřenou koncentrací osob, tedy individuálním projetím cyklistů nově vzniklým úsekem cyklotras.

Projekt „NA KOLE PO ŽELEZNÉ CYKLOTRASE“, registrační číslo projektu: CZ.11.2.45/0.0/0.0/16_025/0001237, je spolufinancován z prostředků Evropského fondu pro regionální rozvoj v rámci Programu Interreg V-A Česká republika – Polsko. V rámci projektu byl vydán průvodce s mapou v čes­ké, polské a anglické verzi. Elektronická verze je ke stažení na: https://zelaznyszlak.jastrzebie.pl/. Fanouš­ci mobilních aplikací by si pak ne­měli nechat ujít odkaz na adrese ‎Żelazny Szlak Rowerowy on the App Store (apple.com) nebo Żelazny Szlak Rowerowy – Aplikace na Google Play.

Logo_cz_pl_eu_barevne.jpg