V Karviné si opět poměřily síly házenkářské naděje

perex - Karviná Cup 2023.png Mezinárodní turnaj Karviná Cup oslavil na konci srpna čtvrt století.


Fotografie včetně galerie Milan Haluška Fotografie včetně galerie Milan Haluška.

29.08.2023 – V Karviné se konal velký mezinárodní házenkářský turnaj Karviná Cup kategorie U16 a 18. Na palubovce měli diváci možnost vidět dorosteneckou házenou špičkové úrovně z České a Slovenské republiky a také Polska. Jde o jeden z největších turnajů v republice. „Jsme rádi, že se nám po dlouhá léta daří držet podporu tomuto turnaji, po covidu je fajn, že přijelo daleko více mužstev, je jich 15, což je o polovinu více než minule. Doufejme, že to bude i v dalších letech pokračovat,“ řekl náměstek primátora Karviné Lukáš Raszyk (SOCDEM).

Letos se do turnaje zapojili i tři nováčci. „Oproti pravidelným účastníkům tady máme tři nové týmy a to je HAOLK Olomouc, pak tady máme HC Záhoráci, Stupava/Malacki a Wybrzeże Gdańsk, ten je tady díky novému operačnímu programu Visegrad found,“ řekl projektový manažer mládeže HCB Karviná Radek Godál. „Přijeli jsme do Karviné poprvé, na pozvání karvinského pořadatele. Je to silně obsazený turnaj a my máme ohromnou radost, že jsme mohli přijet se dvěma týmy U16 a U18. Je to výborná příprava před nadcházející sezónou. Od turnaje očekáváme co nejlepší výkony, abychom se připravili a co nejlepší výsledky,“ pochvaloval si účast na turnaji trenér mládeže Wybrzeże Gdańsk Karol Radecki.

Sehrát se v týmu před sezonou bylo důležité i pro oba karvinské manšafty pod vedením zkušeného hráče Václava France. „Je to finální fáze přípravy, takže to družstva prověří, jak na tom jsou. Ti kluci jsou ve fázi učení, takže vůbec nic se neděje, výsledky neřešíme. Co se týče nějakých ambicí a cílů - jen herně růst a to je to hlavní,“ dodal k turnaji trenér obou dorosteneckých týmů a hráč HCB Karviná Václav Franc. Turnaj každoročně podporuje  kromě sponzorů i statutární město Karviná, Moravskoslezský kraj a Nadace OKD. V kategorii  U16 se nejlépe na turnaji dařilo týmu z Lovosic, Karvinští skončili osmí. V kategorii U18 vyhrál tým polské Kielce, Karviné patřilo sedmé místo. Vyhlášeni byli i nejlepší hráči, za Karvinou to byl brankář Ondřej Mira.