Karviná má novou mobilní služebnu městské policie

Mobilni_sluzebna_2021_11_22_foto_statutarni_mesto_Karvina_small_01.jpg Jedná se o plnohodnotné pracoviště strážníků v terénu pro potřeby dohledu nad zájmovým územím, ale také ke kontaktu s občany.


Mobilni_sluzebna_2021_11_22_foto_statutarni_mesto_Karvina_small_01.jpg

22.11.2021 – Karvinská městská policie nově používá mobilní služebnu. Jedná se o plnohodnotné pracoviště strážníků v terénu pro potřeby dohledu nad zájmovým územím, ale také ke kontaktu s občany.

„Pořízením mobilní služebny pro Městskou policii Karviná jsme splnili další bod Desatera Bezpečné Karviné, které jsme představili v roce 2018. Věřím, že toto mobilní pracoviště pomůže ve zlepšení bezpečnosti v našem městě. Služebnu bude městská policie umísťovat na riziková místa, kde dochází ke zvýšené kriminalitě nebo k problémům v občanském soužití,“ říká primátor Karviné Jan Wolf (ČSSD). Část nákladů na pořízení vozidla byla uhrazena dotací Ministerstva vnitra „Program prevence kriminality na místní úrovni“.

 Služebna je vybavena pracovištěm operátora kamerového systému a pracovištěm strážníků. Jedná se o malou kancelář, kde je možné řešit potřeby občanů. Strážníci mají k dispozici také své zázemí, jehož součástí je i kuchyňka.

 Mobilní služebna je vybavena nejmodernější technikou. Nechybí zařízení pro přepínání mezi zdroji dodávky elektrického proudu. Energii tak mohou dodávat speciální baterie, externí elektrická přípojka či agregáty, které jsou umístěny v zadní části vozidla. Po obvodu služebny jsou umístěny čtyři kamery, které slouží k monitorování blízkého okolí.

 „V zadní části vozidla je umístěn výsuvný sloup, na kterém je umístěna kamera se stálým 360° pohledem. Kamera je unikátní v tom, že pohled lze kdykoliv z jakéhokoliv úhlu přiblížit, pořídit snímek nebo záznam, a to buď při živém dohledu, nebo při prohlížení archivu,“ doplňuje primátor města. Na výsuvném sloupu se nachází také PTZ kamera se dvěma objektivy. Tato kamera kombinuje termální a klasické snímání obrazu. Kamera dokáže detekovat osoby za snížené viditelnosti i za jakýchkoliv povětrnostních podmínek.

 Mobilní služebna dokáže pracovat také jako autonomní dohledové zařízení. Pomocí zabezpečeného připojení lze provádět dohled, včetně ovládání z operačního pracoviště městské policie u všech uvedených kamer. Služebnu lze tedy umístit v požadované lokalitě i bez fyzické přítomnosti strážníků.