Karviná odkoupila Karvinské moře

WhatsApp Image 2024-06-26 at 14.17.57.jpeg I význam tohoto kroku byl předmětem pořadu K věci ČRo Ostrava.


WhatsApp Image 2024-06-26 at 14.17.42.jpegHostem Vladimíra Šmehlíka (vpravo) byl náměstek primátora města Karviné  Andrzej Bizoń. Foto: Martina Orgoníková

Karvinští zastupitelé schválili odkup Karvinského moře od společnosti Asental. Město se po podpisu smlouvy stalo vlastníkem 542 pozemků o celkové výměře bezmála 1,2 kilometru čtverečního. Stejně jako v předchozích letech při zvelebování okolí Karvinského moře, tak i s výkupem městu pomohl Moravskoslezský kraj. „Jde o plochy, které jsou důležité pro budoucí rozvoj lokality za velmi příznivou cenu“, řekl k odkupu primátor města Jan Wolf (SOCDEM). Město do zvelebování dříve pronajatých pozemků investuje pravidelně. Asfaltový okruh kolem vodní plochy, pláže, plovoucí molo, převlékárny a další mobiliář již nyní zpříjemňují pobyt v této oblíbené rekreační zóně.

 Otázky k historii i budoucnosti této lokality byly předmětem pořadu K věci ČRo Ostrava. Hostem Vladimíra Šmehlíka byl náměstek primátora města Karviné Andrzej Bizoń (nestr. za SOCDEM). Rozhovor je dostupný na webu Českého rozhlasu.