Karviná opět oceňuje osobnosti v sociální sféře

malik_small.jpg Druhou oceněnou osobností bude místopředseda místní organizace Svazu tělesně postižených v ČR Erich Valík.


Erich Valík

12.10.2020 - Pan Erich Valík zanedlouho oslaví své 81. narozeniny. 33 let byl horníkem a také dělal trenéra sportovní gymnastiky. Členem místní organizace Svazu tělesně postižených v ČR je od od 3. února roku 1988. V současné době vykonává funkci místopředsedy svazu. “Velmi mě to potěšilo, za tak dlouhou dobu, co jsem ve svazu. Předsedu jsem dělal pět let. Pak ze zdravotních důvodů jsem byl na operaci, tak mě vystřídala Margita Menšíková, ta byla do té chvíle místopředsedkyně. Jsme si to přehodili a od té doby dělá Margita předsedkyni,” zavzpomínal pan Erich Valík.

Paní Margita Menšíková je také navrhovatelkou pana Valíka na ocenění. “Je spolehlivý, důsledný, ochotný pomáhat, vstřícný k ostatním. Je zodpovědný, rád pomáhá lidem,” charakterizovala pana Valíka navrhovatelka. Pana Valíka činnost ve svazu nesmírně baví a naplňuje. “Kdyby mě to nebavilo, tak to nedělám. Zajišťuji veškerou činnost, zájezdy, divadla, kina, kulečník, šipky, všechno možné, co se dá. Aby ti naši spoluobčané měli nějakou činnost a neseděli pořád doma,” řekl Valík. Tato organizace mu také přinesla do života spoustu nových přátel. Zvláště se všichni společně těší na rekondiční pobyty. “To máme všichni rádi, být v přírodě, mezi lidmi. Cvičí se tam, vybíráme vždycky pobyty, kde jsou bazény,rádi chodíme i plavat,” uzavřel Valík. V současné koronavirové době zažili členové svazu tělesně postižených aktivit méně než jindy, obvykle se podaří svazu zorganizovat až 30 akcí ročně.